۱۹ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۰۱
کد خبرنگار: 2923
کد خبر: 84033242
۰ نفر

برچسب‌ها

چند خبر کوتاه از خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- افتتاح جایگاه اختصاصی سوخت اتوبوسرانی در مشهد، کشف ۹۵۰ عدد کیت آزمایش‌های طبی در گمرک مرزی دوغارون، توزیع ۴۰۰ بسته نوشت افزار بین دانش‌آموزان مناطق محروم و عشایری تایباد و کشف سه هزار و ۱۲۰ لیتر سوخت قاچاق در گذرگاه مرزی دوغارون از جمله اخبار کوتاه استان خراسان رضوی در روز چهارشنبه هستند.

مشهد- جایگاه اختصاصی سوخت اتوبوسرانی مجهز به فیلترهای تصفیه سوخت، در مشهد به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی مشهد در این مراسم گفت: در سیستم سوختگیری این جایگاه از فیلترهای بیشتری نسبت به سوخت‌رسانی تانکری استفاده شده که همین امر کاهش آلایندگی هوا را در پی دارد.

سعید حسینقلی زاده مقدم افزود: برای احداث این جایگاه سوخت با حدود ۶ هزار و ۷۰۰ مترمربع مساحت در محدوده سیدی، با دو سایبان، پنج سکو و ۱۰ دستگاه دیسپنسر با ظرفیت ذخیره سازی ۳۶۰ هزار لیتر سوخت، ۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
وی ادامه داد: این جایگاه با هدف استاندارد سازی و ساماندهی فرآیند توزیع سوخت، جلوگیری از هدر رفت در توزیع، ایجاد پتانسیل عرضه عمومی سوخت و در مقابل درآمد زایی برای این سازمان احداث شده است.
روزانه ٨٥٠ هزار مسافر توسط هزار و ٨٣٠ دستگاه اتوبوس در کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد جابه‌جا می‌شوند.

تایباد- ۹۵۰ عدد کیت آزمایش‌های طبی در گمرک مرزی دوغارون شهرستان تایباد در شرق خراسان رضوی کشف شد.

مدیرکل گمرک دوغارون تایباد گفت: کشف این اقلام کمیاب پزشکی در پی مشکوک شدن نیروهای گارد انتظامات این گذرگاه رسمی به یک تبعه افغانستان و بازجویی وی انجام شد. 

محمد کوه گرد ارزش این کشفیات را افزون بر پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد کرد و افزود: اقلام کشف شده به شبکه بهداشت و درمان تایباد تحویل داده شد.

وی ادامه داد: تبعه خارجی متخلف نیز با تشکیل پرونده قاچاق اقلام کمیاب پزشکی به مرجع قضایی معرفی شد.  

مرز دوغارون به عنوان گذرگاه مرزی ایران و افغانستان در ۱۸ کیلومتری تایباد و این شهر نیز در ۲۲۵ کیلومتری شرق مشهد قرار دارد.

تایباد- مدیر آموزش و پرورش تایباد گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید ۴۰۰ بسته نوشت افزار بین دانش آموزان مناطق محروم و عشایری این شهرستان توزیع شد.

احمد برزخی فریمانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این بسته ها شامل کیف، لوازم التحریر و اقلام فرهنگی به ارزش هر بسته یک میلیون ریال است که با همت یکی از بانوان نیکوکار این شهرستان تهیه شده است.

وی ادامه داد: این اقلام بین دانش‌آموزان عشایر روستاهای اسد آباد دربند، رهنه، قلعه نو، خیابان، پساوه و بهلول آباد از توابع بخش‌های مرکزی و میان ولایت این شهرستان توزیع شد.

مدیر آموزش و پرورش تایباد گفت: در حال حاضر شهرستان تایباد با هزار و ۸۵۰ دانش‌آموز عشایری بیشترین دانش آموز عشایر را در استان خراسان رضوی دارد.

تایباد از مشرق و جنوب شرقی هم مرز با کشور افغانستان است.

تایباد - فرمانده هنگ مرزی تایباد گفت: سه هزار و ۱۲۰ لیتر سوخت قاچاق در گذرگاه مرزی دوغارون این شهرستان کشف شد.

سرهنگ کاظم صمدی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مقدار سوخت طی پنج روز گذشته در چند عملیات جداگانه توسط مرزبانان مستقر در پاسگاه ایست و بازرسی ۱۷ شهریور مستقر در مرز دوغارون، هنگام بازرسی خودروهای ترانزیتی کشف شده است.

وی ادامه داد: کارشناسان ارزش این مقدار سوخت کشف شده را ۱۸۰ میلیون و ۹۶۰ هزار ریال برآورد کرده‌اند.

فرمانده هنگ مرزی تایباد گفت: در این ارتباط چند متهم دستگیر و راهی مرجع قضایی شدند.

خراسان رضوی بیش از ۳۰۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان دارد که ۹۰ کیلومتر آن در تایباد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =