اجرای ۶ طرح هادی روستایی در خراسان رضوی تصویب شد

مشهد- ایرنا- اجرای ۶ طرح هادی روستایی در شهرستان‌های نیشابور و مشهد روز چهارشنبه در نشست کارگروه امور زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری، شهری، آمایش سرزمین و محیط زیست با حضور استاندار خراسان رضوی به تصویب رسید.

استانداری خراسان رضوی به نقل از علیرضا رزم حسینی در این نشست گزارش داد: خراسان رضوی به منظور مدیریت بهتر و رسیدن به توسعه پایدار نیاز به اقدامات کارگشا دارد لذا نباید در دبیرخانه کارگروه امور زیربنایی استان پرونده‌ای رسوب کند.

وی افزود: به دلیل عدم توسعه پایدار در کشور، طرح‌هایی مثل طرح هادی روستایی برای جلوگیری از مهاجرت مردم به شهرها وضع شده اما آنچنان که باید پاسخگوی نیازها نبوده است.

استاندار خراسان رضوی با تاکید بر اینکه باید رضایتمندی مردم ضمن رعایت قانون در طرح‌ها حاصل شود، ادامه داد: توسعه پایدار یعنی اقداماتی که در یک مکان مشخص انجام ‌گیرد و برای مردم آینده مخاطراتی نداشته باشد.

وی گفت: ستاد تدابیر ویژه اقتصادی که در استان تشکیل شده، فرصت مناسبی است که باید از آن بهره‌برداری شود.

رزم حسینی افزود: استان باید با خردورزی اداره شود و برای مدیریت بهتر و رضایتمندی بیشتر نیاز به اقدامات کارگشا داریم.

در این نشست طرحهای هادی روستایی سراب کوشک، صالحی، پیرکماج، لطف‌آباد از توابع شهرستان نیشابور، روستای قصر و خادم‌آباد از توابع شهرستان مشهد تصویب و همچنین در مورد تعیین حریم شهر رضویه نیز تصمیم‌گیری شد.

از مجموع ۲ هزار و ۵۹۶ روستای بالای ۲۰ خانوار در خراسان رضوی، ۲ هزار و ۴۸۹ روستا دارای طرح هادی می‌باشند و این طرح برای ۱۰۷ روستای دیگر نیز در دست تهیه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =