بخشی از خط لوله گاز شمال غرب شیراز  جابجا و تعویض شد

شیراز - ایرنا-مدیرعامل شرکت گاز فارس بیان کرد : عملیات جابه جایی و تعویض خط لوله گاز شهری در  شمال غرب شیراز با ۵ میلیارد ریال هزینه و در کمتر از ۱۲ ساعت انجام شد.

غلامعباس حسینی مدیرعامل شرکت گاز فارس روز چهارشنبه گفت: در این طرح که به دلیل اجرای عملیات پل سازی و ساخت زیرگذر در شمال غرب شیراز انجام شد،  ۲۰۰ متر از خطوط لوله  فلزی فشار قوی گاز شهری واقع در این محدوده جابجا و تعویض شد.

وی اظهار داشت : این طرح با هدف جلوگیری از بسته شدن خیابان ،ایجاد ترافیک و قطعی گاز بیش از ۳۶ هزار مشترک و با تلاش نیروی متخصص گاز فارس در کمتر از ۱۲ ساعت انجام پذیرفت.

حسینی با اشاره به قدیمی بودن  خطوط گاز در این منطقه، حفاری تا عمق ۵ متری زمین، محدودیت فضای کار عملیاتی، حفاری در مجاورت زیرگذر، فشار بالای شبکه گاز،سایز بزرگ لوله ها، حجم بالای ترافیک منطقه،مجاورت لوله های قطور آب و فاضلاب شهری و لزوم حفاری دستی در برخی مناطق و گستردگی مناطق تحت پوشش شهری را از سختی های اجرای این طرح برشمرد که با توانایی بالای عملیاتی و تلاش نیروهای بهره‌برداری و امداد، خدمات فنی، ابزار دقیق، امور بازرسی فنی، امور HSE   ،حراست و تامین کالا  و  با همکاری نیروهای آتش نشانی ، اورژانس اجرا و با حداقل زمان قطعی گاز برای کمتر از ۵ هزار مشترک در غرب و شمال غرب شیراز و در شرایط کاملا ایمن انجام شد.

 این عملیات مشتمل برعملیات حفاری، اجرای خط لوله جدید، جوشکاری،برشکاری،نصب شیرهای جدید گاز،جمع آوری شیرهای قدیمی  و با  روشهای استاندارد انجام و با بهره‌برداری ایمن درسرویس قرارگرفت.

اخبار مرتبط