وضعیت مدارس در کمیته امنیتی اجتماعی ستاد کرونا بررسی شد

تهران - ایرنا - وضعیت مدارس و میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراکز آموزشی کشور در نشست امروز کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا بررسی شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، در سی و سومین جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، پس از ارائه گزارش از وضعیت شیوع بیماری کرونا در کشور، ضمن قدردانی از مردم در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی در ایام ماه محرم، بر لزوم استمرار این روند در ماه صفر نیز تاکید شد.
در ادامه با تاکید بر اینکه پروتکل مصوب ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا برای هر دو ماه محرم و صفر بود، درخصوص اتخاذ تمهیدات ویژه برای اربعین مورد بحث و بررسی قرار گرفت.  
محمدی فر دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی در این نشست با ارائه گزارشی از برنامه ها و اقدامات این ستاد از ابتدای سال تاکنون، گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور، از ابتدا سه سناریو عدم برگزاری راهپیمایی اربعین، برگزاری محدود و شرایط عادی برنامه ریزی شد و برای هر سه سناریو آمادگی داریم که البته پس از مذاکره با سفیر ایران در عراق و اعلام عدم پذیرش زائران خارجی از سوی دولت عراق برنامه های جایگزین دنبال شده است.
وی افزود: البته با پیگیری ها و برنامه ریزی ستاد مرکزی اربعین حسینی زیرساخت های لازم در استانهای مرزی از قبیل پارکینگ، آب آشامیدنی، اسکان و خدمات بهداشتی و... تا بیش از ۹۰ درصد آماده شده است که در سالهای آینده بتوانیم بهترین شرایط را برای زائران اربعین ایجاد کنیم.
محمدی فر درباره برنامه های جایگزین ستاد مرکزی اربعین خصوصا برنامه های کمیته فرهنگی و مشارکتهای مردمی توضیحاتی ارائه کرد و این برنامه ها مورد بحث و تبادل نظر اعضای کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی قرار گرفت.
همچنین در ادامه این جلسه گزارشی از روند بازگشایی مدارس و برنامه های پیشرو از سوی وزارت آموزش و پرورش ارائه شد، وزارت بهداشت هم گزارشی از روند اجرای پروتکلهای بهداشتی در مدارس و آماری از وضعیت استانها دراین خصوص ارائه کرد.  
در نشست کمیته امنیتی انتظامی و اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا بر لزوم تقویت سامانه شاد برای آموزش آنلاین دانش آموزان و همچنین تنظیم برنامه برای حضور مستمر و منظم دانش آموزان در فضای آموزشی به منظور جلوگیری از بروز هرگونه خلل در روند آموزشی آنها تاکید شد.  
در پایان سی و سومین جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مقرر شد طرح تداوم دورکاری حداکثر یک سوم از کارکنان آسیب پذیر ادارات در تهران مجددا با توجه به نتایج و تاثیرات مثبت آن در روند ترافیک و کاهش حجم جمعیتی ادارات به ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا پیشنهاد شود تا در صورت تصویب این روند ادامه یابد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =