نخست رفتن به مراکز ۱۶ گانه کرونا در استان فارس ، بعد مراجعه به بیمارستان

شیراز - ایرنا- بسیاری از افراد در شیراز و دیگر شهرهای فارس با تغییر آب و هوا و مشاهده نشانه های بیماری سرماخوردگی و آنفلوآنزا و همچنین ترس ابتلا به کرونا ویروس به بیمارستان ها مراجعه کرده که این موضوع سبب شلوغی بیمارستان ها شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز روز چهارشنبه با تاکید بر اینکه افراد دارای علامت کرونا  پیش از مراجعه به بیمارستان ها، ابتدا به مراکز ۱۶ ساعته مراجعه کنند با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده برای سطح بندی خدمات در سطوح مختلف، گفت: با شیوع بحران کرونا  در کشور، یکی از اقدامات دانشگاه علوم پزشکی شیراز که موجب موفقیت های بسیاری در زمینه بهبود خدمات رسانی به مردم شده است، راه اندازی مراکز ۱۶ ساعته برای رسیدگی به بیماران مشکوک به کرونا  بود که باعث شد روند خدمت رسانی به مردم فارس تسریع یابد.

عبدالرسول همتی در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا  با این هشدار که مراجعه غیرضروری به بیمارستان ها سبب افزایش تجمع، اختلال در خدمت رسانی به مراجعان و به خطر افتادن سلامت افراد مشکوک می شود، افزود: بسیاری از افراد با تغییر آب و هوا و مشاهده نشانه های بیماری سرماخوردگی و آنفلوآنزا و همچنین ترس ابتلا به کرونا ویروس به بیمارستان ها مراجعه کرده که این موضوع سبب شلوغی بیمارستان ها شده است.

دکتر همتی ادامه داد: همکاران ما در مراکز ۱۶ ساعته در صورت نیاز فرد به بستری، کار ارجاع به بیمارستان ها را پیگیری می کنند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به دیگر تلاش های حوزه سلامت برای تامین سلامت مردم فارس گفت: تشدید نظارت های بازرسان بهداشت دانشگاه در کارخانه های تولید مواد غذایی از اولویت های دستور کار حوزه بهداشت دانشگاه است.

 همتی ضمن اعلام انجام هزار و ۱۸۲ مورد نمونه آزمایش کرونا طی روز گذشته تاکنون در فارس؛ به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کرونا  پرداخت.

بررسی فرآیند بستری بیماران در مراکز درمانی، آمار مراجعان به بیمارستان ها، مراکز درمانی و مراکز ۱۶ ساعته در دو روز گذشته، همچنین بررسی عملکرد مراکز ۱۶ ساعته استان دیگر محور نشست امروز بود.

اخبار مرتبط