۱۹ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۵۷
کد خبرنگار: 1787
کد خبر: 84033181
۰ نفر

برچسب‌ها

آلمانی‌ها خشمگین از بحران مسکن؛ معترضان با پلیس درگیر شدند

تهران- ایرنا -درگیری معترضان به بحران مسکن در آلمان با نیروهای امنیتی در شهر لایپزیگ که در چند روز اخیر ادامه داشته، به خشونت کشیده شد و تا کنون به زخمی‌شدن دست‌کم ۲۰ پلیس منجر شده ‌است.

به گزارش ایرنا، پلیس شهر لایپزیگ در شرق آلمان روز چهارشنبه اعلام کرد که تا کنون ۲۰ افسر پلیس در ناآرامی های پس از تخلیه خانه های اشغال شده در این شهر زخمی شده اند. خبرگزاری د. پ. آ آلمان گزارش داد برای رسیدگی به تخلفات انجام گرفته تا کنون ۳۸ فقره پرونده تشکیل شده و ۵۲ مظنون شناسایی شده اند.

اتهامات این افراد برهم زدن آرامش عمومی، مقاومت در برابر مأموران اجرای قانون ، واردآوردن صدمات جسمی به آنان، آتش زدن اموال عمومی و استفاده از نمادهای سازمان های ضد قانون اساسی است. آمارهای اعلام شده از سوی پلیس مربوط به عملیات ضدشورش این نیروها طی یک هفته اخیر می شود، به ویژه روزهای پنجشنبه گذشته تا روز شنبه این هفته سه شب متوالی در لایپزیگ شورش های خشونت آمیزی رخ داد.

به نوشته رسانه های آلمانی جرقه این اعتراضات پس از تخلیه خانه ای اشغال شده در روز چهارشنبه در شرق لایپزیگ زده شد و پس از تخلیه خانه ای دیگر در منطقه «کونویتز» این شهر ، اعتراضات جنبه چپ گرایانه به خود گرفت.

این در حالی است که افزایش اجاره‌بها و بالا رفتن شدید اجاره پس از بازسازی ساختمان‌های قدیمی مهم‌ترین علت حضور معترضان در خیابان‌های لایپزیگ عنوان می‌شود. در تظاهرات مذکور بارها معترضان به سمت پلیس سنگ و مواد آتش‌زا پرتاب و در مواردی با ایجاد مانع و برپایی آتش راه عبور خودروها را سد کردند.

لایپزیگ به عنوان بزرگترین شهر ایالت زاکسن در شرق آلمان با حدود ۶۰۰ هزار نفر جمعیت، یکی از کلانشهرهای آلمان با سرعت رشد جمعیت و گسترش بسیار بالا است و کمبود مسکن با اجاره‌بهای قابل پرداخت برای قشر متوسط در آن، هر سال محسوس‌تر می‌شود.

این اعتراضات با انتقاد مقامات ایالتی مواجه شده است. از جمله «بورکهارد یونگ» شهردار لایپزیگ خشونت‌های شامگاه شنبه را، که به چپ‌گرایان افراطی نسبت داده می‌شود، به شدت محکوم می کند. او می‌گوید این رفتار به بحث‌ها و اقداماتی که درباره تولید مسکن مناسب با اجاره بهای قابل پرداخت در جریان است لطمه شدیدی وارد می‌کند.

شهردار لایپزیگ تاکید کرده که حمله به نیروهای پلیس و به آتش کشیدن موانع در خیابان‌ها به تولید مسکن مناسب منجر نمی‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha