مجازات گرانفروشی تخم مرغ در خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- سرپرست معاونت بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: در پی افزایش قیمت تخم مرغ و تشدید نظارت بر فروش این کالا در بازار استان، پرونده تخلف گران فروشی در این حوزه به میزان ۸۵ میلیون و ۴۲۰ هزار ریال تشکیل شد.

محمد جواد ساعدی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: احصای این تخلفات نتیجه بازرسی از واحدهای عمده فروش یا شرکتهای پخش و همچنین بخش بازرسی اتاق‌های اصناف از بازار بوده است.

وی ادامه داد: صنوف متخلف در خراسان رضوی هر کیلوگرم تخم مرغ را بیش از قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار و به میزان هر کیلو ۱۱۰ هزار ریال عرضه کردند.

سرپرست معاونت بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: در نتیجه بازرسی از ۱۳ واحد صنفی عمده فروش در این استان هفت پرونده تخلف در مجموع به میزان ۷۹ میلیون و ۴۲۰ هزار ریال تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

وی افزود: نتیجه بازرسی حوزه اصناف در خصوص مقابله با گران فروشی تخم مرغ شامل ۵۴ بازرسی و تنظیم ۱۸ فرم تخلف به میزان ۶ میلیون ریال بوده است.

ساعدی ادامه داد: نتیجه بررسی بازرسان از سه سردخانه در خصوص گران فروشی تخم مرغ نشان داد که تخم مرغ‌ها از نوع صنعتی بوده و تخلفی در این زمینه صورت نگرفته است.

وی دلیل عمده رعایت نکردن قیمت مصوب از سوی اغلب فروشندگان تخم مرغ را هزینه زیاد تولید دانست و گفت: نهاده دولتی کفاف نیاز واحدهای تولیدی مرغ و تخم مرغ را نمی‌دهد و آنها ناگزیر به تامین نهاده با قیمت بیشتر از بازار آزاد هستند و این امر هزینه تولید و قیمت نهایی محصولات را افزایش می‌دهد.

۲۸۶ واحد تولید مرغ تخم‌گذار با ظرفیت تولید ۱۰ میلیون قطعه در هر دوره در خراسان رضوی فعالیت دارند. خراسان رضوی پس از استان تهران دومین قطب اصلی تولید و عرضه تخم‌مرغ در ایران است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =