۱۰ طرح تعاونی استان اردبیل به بهره‌برداری رسید

اردبیل- ایرنا- ۱۰ طرح بخش تعاون استان اردبیل روز چهارشنبه طی آیینی از طریق ارتباط ویدئویی و با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، برای اجرای این طرحها بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال توسط فعالان بخش تعاون استان اردبیل سرمایهگذاری شده است.
به گفته مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل، با بهره برداری از این ۱۰ طرح تعاونی، زمینه اشتغال  ۳۷۷ نفر در بخش تعاون استان فراهم شده است.
قاسم رحیمی بهرهبرداری از فاز اول واحد تولیدی پوشاک عرفان ارشق مشگین شهر را مهمترین و شاخصترین طرح تعاونی بهرهبرداری شده امروز اعلام کرد.
وی با اشاره به سرمایه گذاری ۱۴۰ میلیارد ریالی برای تکمیل این طرح افزود: برای اجرای این طرح، از محل اعتبارات و تسهیلات اشغال روستایی و عشایری مبلغ ۴۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی به سرمایه گذار تعاونی پرداخت شده است.


رحیمی، اشتغالزایی ۱۵۰ نفر، استفاده از فناوری نوین تولید پوشاک و به کارگیری نیروهای بومی را از جمله مزیت های این طرح تعاونی بهره برداری شده ذکر کرد.

به گزارش ایرنا، هم‌اکنون یک هزار و ۸۵۰ تعاونی در استان اردبیل فعال است و ۱۰۵ هزار نفر در این تعاونی‌ها عضویت دارند.

۶۲۲ مورد از تعاونی های فعال استان اردبیل در بخش کشاورزی، ۵۰۴ مورد در بخش خدمات، ۲۵۴ شرکت در بخش صنعت، ۱۱۰ مورد در بخش مسکن، ۹۵ شرکت در تولید فرش و ۸۰ تعاونی نیز در بخش‌های تولیدی و توزیعی فعال هستند.

میزان سرمایه ثبت شده تعاونی‌های استان اردبیل بیش از سه هزار میلیارد ریال اعلام شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =