۲۸۵ نفر از فارغ التحصیل دانشگاه کار قزوین وارد بازار کار شدند

قزوین - ایرنا - رییس دانشگاه کار استان قزوین گفت: ۴۳۰ دانشجو از یکسال گذشته تاکنون در دانشگاه کار این استان فارغ التحصیل شده‌اند که از این میان ۲۸۵ نفر توانسته‌اند در ادارات مختلف استخدام و مشغول به کار شوند.

حسن اسدی روز چهارشنبه به مناسبت بیست و پنجمین سالروز تاسیس دانشگاه کار در نشست خبری با اصحاب رسانه استان قزوین افزود: کاربردی بودن کتب آموزشی دانشگاه و مهارت آموزی به دانشجویان باعث شده تا فارغ التحصیلان سریعا جذب بازار کار شوند.

وی سیاست دانشگاه را کاهش وابستگی به شهریه دانشجویان عنوان کرد و توضیح داد: درآمد دانشگاه کار از محل فروش انرژی از ۲ نیروگاه یک هزار و ۱۰۰ واتی در رفسنجان و ۳۰ کیلوواتی در قزوین که با کمک خود دانشجویان راه‌اندازی شده به دست می‌آید تا میزان وابستگی به شهریه دانشجویان کاهش یابد.

اسدی اضافه کرد: هم اکنون میزان وابستگی به شهریه دانشجویان ۴۵ درصد است که اگر بتوانیم به توسعه طرح‌های اقتصادی دانشجویان بپردازیم در ۱۰ سال آینده این رقم به ۳۰ درصد می‌رسد.

رییس دانشگاه کار استان قزوین به جذب دانشجو از کارکنان صنایع پرداخت و گفت: این دانشجویان برای پرداخت شهریه با ۳۰ درصد تخفیف از سوی دانشگاه، ۵۰ درصد پرداخت از سوی کارفرما روبرو هستند.

اسدی به ۵۷ طرح دانشجویی اشاره کرد و گفت: یکی از اقدامات اصلی دانشگاه عقد قرارداد با سازمان‌ها و ادارات با هدف مطالعه و تحقیق در رابطه با یک طرح است که در این میان برای دانشگاه نیز درآمدزایی شده است.

وی یادآور شد: در ایام شیوع ویروس کرونا بیش از یک هزار کلاس در مقاطع مختلف به صورت مجازی برگزار شد و اجازه ندادیم مهارت محوری مورد غفلت قرار گیرد.


۱۰ هزار دانشجو از دانشگاه کار فارغ التحصیل شده‌اند

مسعود کریم‌زندی معاون آموزشی دانشگاه کار استان قزوین در این نشست اظهار داشت: از ابتدای شکل‌گیری دانشگاه کار تاکنون ۱۴ هزار دانشجو در این دانشگاه تحصیل کرده‌ و ۱۰ هزار دانشجو نیز فارغ التحصیل شده‌اند.

وی با بیان اینکه دانشگاه دارای ۷۶ رشته دانشگاهی است، اضافه کرد: ۵۷ رشته کاردانی و کارشناسی در این دانشگاه وجود دارد که ۸۰ درصد آن‌ها بدون کنکور دانشجو می‌پذیرند.

کریم زندی استفاده از اتوماسیون اداری در حوزه آموزش، پایگاه های دیجیتال و استفاده از صفحات وب را یکی از نقاط قوت دانشگاه کار در حوزه آموزش به دانشجویان عنوان کرد.
 

حرکت به سمت خودکفایی و کاهش وابستگی به شهریه دانشجویان

منصور عباسی نیکو معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه کار استان قزوین نیز در این نشست گفت: بر اساس ارزیابی معاونت فرهنگی وزارت علوم در سال ۷۸ دانشگاه کار قزوین در حوزه دانشجویی و فرهنگی یکی از ۱۰ دانشگاه اول کشور بود.

وی اضافه کرد: اقدامات دانشگاه کار در این چندسال گذشته سبب شد تا صدیقه ربیعی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین نیز بارها تاکید کنند ردپای دانشگاه کار در حوزه‌های اجتماعی وجود دارد.

عباسی نیکو برنامه جامعه دانشگاه کار را وابستگی کمتر به شهریه دانشجو عنوان کرد و گفت: توانمندی وخوکفایی دانشگاه در حوزه‌های کسب و کار برای جلوگیری از وابستگی به شهریه دانشجویان از مهم‌ترین موضوعاتی بود که در دستور کار قرار داشت.

دانشگاه کار استان قزوین از سال ۷۴ یکی از سه دانشگاه کار در کشور است (۲ دانشگاه دیگر در کرمان و زنجان) که با ۱۸ انجمن علمی فعال و چهار کانون هنری با ۳۶ کارمند در زمینی به مساحت ۱۵ هزار متر واقع در شهرستان البرز قرار داردابزارک تصویرابزارک تصویر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =