موسوی لاری: گفت‌وگوی تلفنی روحانی و خاتمی در فضای دوستانه بوده است

تهران - ایرنا- وزیر پیشین کشور درباره تماس تلفنی حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی و رئیس دولت اصلاحات گفت: این گفت‌وگوی تلفنی در فضای دوستانه بوده است و رییس جمهوری گرفتاری‌ها و مشکلاتی که بر سر راه دولت وجود دارد را مطرح و خاتمی هم نقطه نظراتی را در مورد سیاست خارجی و داخلی و معیشت مردم بیان کرد.

سید عبدالواحد موسوی لاری در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا با اشاره به تماس تلفنی «حسن روحانی» و «سید محمد خاتمی»، گفت: تماس تلفنی روحانی و خاتمی برای احوالپرسی و در فضای دوستی بوده است، آنها در ماه مبارک رمضان و برگزاری مراسم افطاری در میهمانی همدیگر شرکت می‌کنند و تماس‌های تلفنی مکرر داشته و دارند.

وزیر کشور دولت اصلاحات افزود: همین اواخر هم روحانی به خاتمی زنگ زد و بعد از احوالپرسی و اظهار محبت، طبق صحبتی که از آقای خاتمی شنیدم، در بخشی از این گفت‌وگو، روحانی گرفتاریها و مشکلاتی که بر سر راه دولت وجود دارد را مطرح کرد و آقای خاتمی هم نقطه نظراتی را در مورد سیاست خارجی و داخلی و معیشت مردم بیان کرد.

موسوی لاری ادامه داد: چیزی که از آقای خاتمی شنیدم انتقاد به آن شکل نبود بلکه تماسی دوستانه بود. روحانی نیز از مشکلاتی که برایش درست کردند گلایه‌مند بود و خاتمی هم مسایلی را که دولت باید انجام می‌داده و نداده، بیان کرده است. در این فضای دوستانه تلفنی، آنگونه که آقای فقیه ادعا کرده، انتقاد با آن شدت و حدت مطرح نبوده است.

وی گفت: نگاه من به این گفت‌وگو مثبت بوده است من هر نوع گفت‌وگویی میان رفقا و رقبا و بین نهادها را مثبت می‌بینم و به معجزه کلام ایمان دارم. معتقدم اگر فضای نقد باشد جامعه رشد می‌کند. می‌خواهد این فضای گفت‌وگو میان روحانی- خاتمی باشد  یا بین مصطفی تاجزاده و حسین شریعتمداری.

یکی از فعالان شبکه‌های اجتماعی در روزهای اخیر مدعی شده‌ در گفت‌وگوی تلفنی حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی و حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی، رئیس‌جمهوری از انتقادات اصلاح‌طلبان علیه دولت گلایه کرده که این انتقاد با پاسخ تند رییس دولت اصلاحات روبه‌رو شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha