یک کارخانه تولید خوراک دام و طیور در اردستان به بهره‌برداری رسید

کاشان- ایرنا- یک کارخانه تولید خوراک دام و طیور در بخش زواره اردستان روز چهارشنبه با حضور استاندار اصفهان و جمعی از مسئولان شهرستانی در آیینی به صورت وبیناری از سوی معاون اول رئیس جمهوری بهره‌برداری رسید.

استاندار اصفهان در آیین افتتاح این واحد تولیدی بیان کرد: امروز شاهد افتتاح ۳۸۳ طرح تعاونی در کشور هستیم که ۶۸ تعاونی (۱۸ درصد) مربوط به استان اصفهان است و خوشبختانه همانند ۱۲ سال گذشته رتبه نخست کشور را از نظر تعداد طرح‌های افتتاحی، میزان سرمایه‌گذاری اعضا و فرصت‌های شغلی ایجاد شده، به خود اختصاص داده است.

عباس رضایی با اشاره به ۸۴ درصد از سرمایه‌گذاری این تعاونی‌ها از سوی اعضا افزود: سه هزار و ۳۰۰ تعاونی از ۹۴ هزار تعاونی فعال کشور در استان اصفهان مشغول فعالیت هستند که ۵۵۰ هزار عضو دارند و اشتغال مستقیم ۵۲ هزار و ۵۰۰ نفر را فراهم کردند.

وی یادآور شد: استان اصفهان در پانزدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر، سه تعاونی برتر ملی داشت که حدود ۱۲ درصد از آمار کشوری را شامل می‌شود.

استاندار اصفهان با تاکید بر کمک به حل مشکلات اقتصادی و اشتغال‌زایی با ورود شرکت‌های تعاونی به مشاغل جدید و اقتصاد دانش‌بنیان اضافه کرد: امیدواریم نقش حاکمیتی در قالب سیاست‌گذاری و نظارت بر تعاونی‌های کشور روز به روز افزایش یابد و صد البته آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و سایر اقدام‌های لازم برای توانمندی تعاونی‌ها منجمله ایجاد نهادهای پشتیابان به منظور تسریع در امور فروش محصولات و دستیابی به بازار موثر خواهد بود.

رئیس هیات مدیره کارخانه خوراک دام و طیور بهمن افتخار نیز در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: این مجموعه با ۹ هزار و ۷۵۰ مترمربع مساحت، سه هزار و ۴۱۷ مترمربع زیربنا و اشتغال‌زایی ۱۷ نفر در فاز اول ظرفیت تولید ۲۴ هزار تن محصول در سال را دارد.

خسرو گلخنی با اشاره به راه‌اندازی مجموعه با عضویت ۳۰ نفر از مرغداران شهرستان اردستان در قالب تعاونی افزود: ۱۵۰ میلیارد ریال برای کارخانه سرمایه‌گذاری صورت گرفته که میزان ذخایر فله ۱۴ هزار تن، بارانداز ۲۱۰ تن در ساعت و ذخایر آماده ۴۴۰ تن می‌رسد.

وی اضافه کرد: فاز دوم با اشتغال در مجموع ۲۵ نفر و ظرفیت تولید ۴۸ هزار تن در یک شیفت در سال، تا سه ماه آینده آماده بهره‌برداری می‌شود.

سه هزار تعاونی با ۵۵۰ هزار نفر عضو در استان پنج میلیون نفری اصفهان وجود دارد که نیمی از جمعیت فعال این استان را شامل می‌شود.

شهرستان اردستان با جمعیت افزون بر ۴۲ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =