۱۱ پروژه ترافیکی و شهری منطقه ۱۳ بهره‌برداری شد

تهران - ایرنا- معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: ۱۱ پروژه ترافیکی و شهری در حوزه های اصلاح هندسی در ورودی ها و خروجی ها، شبکه های مرتبط با دوچرخه، پل هوایی، پایانه های تاکسیرانی و اتوبوس مرتبط با حوزه حمل و نقل و ترافیک با اعتبار ۱۲ میلیارد تومان بهره برداری شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا؛ «سید مناف هاشمی»، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در حاشیه مراسم افتتاح پروژه های منطقه ۱۳ در جمع خبرنگاران اظهار داشت: روزهای چهارشنبه به صورت یک هفته در میان از مناطق ۲۲ گانه بازدید و بر عملکردها نظارت می کند.

وی گفت: امروز ۱۱ پروژه ترافیکی و شهری در حوزه های اصلاح هندسی در ورودی ها و خروجی ها، شبکه های مرتبط با دوچرخه، پل هوایی، پایانه های تاکسیرانی و اتوبوس مرتبط با حوزه حمل و نقل و ترافیک افتتاح شد.

وی با بیان اینکه اعتبار این پروژه ها در مجموع ۱۲ میلیارد تومان است، افزود: این پروژه ها در سطح محلی و کوچک مقیاس ایجاد شده که البته از لحاظ کارکردی، ضروری است و عملکردهای مناسبی دارد.

هاشمی ادامه داد: یک خروجی و ورودی مناسب به پارک سرخه حصار اضافه شد که طبق آمار به صورت متوسط بالغ بر ۴۰ هزار خودرو در شرایط پیک از این مسیر عبور می‌کنند.  

به گفته وی، همچنین پارک های حاشیه ای در فضاهای مرده، راکد و غیر قابل استفاده با اصلاح هندسی و خط کشی ایجاد شد تا شهروندان بتوانند از جاده های سلامت و مسیرهای دوچرخه که اجرا شده و برخی نیز در دستور کار قرار گرفته استفاده کنند.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه این پروژه ها کارکردهای مختلفی از جمله حمل و نقلی و گردشگری دارند، عنوان کرد: گردشگر در شرایطی می‌تواند حضور داشته باشد که فضای بومگردی داشته باشد، مواردی از جمله محل پارک خودرو در دسترس باشد و مد های ترافیکی در آن تردد داشته باشند.

هاشمی با اشاره به اهمیت پارک سرخه حصار گفت: پارک سرخه حصار یک پارک منحصر ب فرد در کشور است که نظیر آن را در حوزه های محیط زیستی کشور کم داریم.

افتتاح ۲۰ تا ۲۵ پروژه محلی تا پایان سال

«مرتضی رحمان زاده»، شهردار منطقه ۱۳ نیز در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: پروژه هایی با اعتبار ۱۲ میلیارد تومانی در حوزه موضوعات ترافیکی در محدوده منطقه۱۳ به بهره برداری رسید.

به گفته وی تا پایان سال ۲۰ تا ۲۵ پروژه محلی در سطح محلات منطقه ۱۳ به بهره‌برداری خواهد رسید.

منطقه ۱۳ در شرق تهران قرار دارد؛ از شمال به خیابان دماوند، از شرق به بزرگراه یاسینی، از جنوب به خیابان پیروزی و از غرب به خیابان هفده شهریور محدود می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =