پذیرش ۵۲ اثر در مرحله نخست بخش صحنه‌ای بزرگسال جشنواره تهران-مبارک

تهران- ایرنا- اسامی ۵۲ اثر پذیرفته‌شده در مرحله نخست بخش صحنه‌ای- بزرگسال هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران- مبارک اعلام شد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، ستاد برگزاری هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران- مبارک اسامی آثار پذیرفته‌شده در مرحله نخست بخش صحنه‌ای- بزرگسال این رویداد را اعلام کرد. 
هیئت‌انتخاب این بخش متشکل از افشین هاشمی، فارس باقری و امیرسلطان احمدی ۵۲ اثر را در مرحله نخست پذیرفتند که اسامی آن‌ها به شرح زیر است:
۱-     نمایش «آخرین دیدار» به نویسندگی محمدجواد صرامی و کارگردانی محمد رادمهر از اصفهان
۲-     نمایش «استاد» به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا آزادفرد از تهران
۳-     نمایش «آشیق» به نویسندگی و کارگردانی محمدتقی اسماعیلی از اردبیل
۴-     نمایش «اصلی و کرم» به نویسندگی و کارگردانی عدالت فرزانه از اردبیل
۵-     نمایش «افسانه دیوبندان» به نویسندگی و کارگردانی هومن روح‌تافی از کرمانشاه
۶-     نمایش «انا» به نویسندگی امیر نباتی و کارگردانی یکتا طبیبی از تهران
۷-     نمایش «آنکه گفت آری- آنکه گفت نه» به نویسندگی حمید صالحی و فروغ جلیلی و کارگردانی مینا رمضانی و محمد اسدی از تهران
۸-     نمایش «انگل» به نویسندگی و کارگردانی بیتا پهلوانی  از تهران
۹-     نمایش «اوز» به نویسندگی و کارگردانی سجاد هاشمی از تهران
۱۰-   نمایش «آیلان کردی» به نویسندگی و کارگردانی ندا اعتمادی‌کیا از آبادان
۱۱-   نمایش «بازی پسر و گرگ» به نویسندگی جواد ذوالفقاری و کارگردانی سعید باغبانی‌نیر و شیما شادمانی از همدان
۱۲-   نمایش «بعد از کرگدن شدن» به کارگردانی مینا پناه‌نجات از تهران
۱۳-   نمایش «بعضی چیزها نمی‌میرند» به نویسندگی و کارگردانی سولماز رحیم‌زاده از تهران
۱۴-   نمایش «بی‌مرگی» به نویسندگی و کارگردانی مریم ایرانمنش از تهران
۱۵-   نمایش «پاتختی» به کارگردانی پریسا نعمتی‌مقدم و نگار شهبازی از تهران
۱۶-   نمایش «پانوراما» به نویسندگی و کارگردانی صبا مولودی از تهران
۱۷-   نمایش «پدر و دختر» به نویسندگی مایکل دودک و کارگردانی مریم نوقابی از مشهد
۱۸-   نمایش «پهلوان کچل و اژدها» به نویسندگی و کارگردانی شراره یوسفی از کرج
۱۹-   نمایش «تاریک» به نویسندگی و کارگردانی الهام نظری از تهران
۲۰-   نمایش «تقدیم با احترام» به نویسندگی مری وب و کارگردانی رویا صدوقی از تهران
۲۱-   نمایش «تیز و تُردک» به نویسندگی و کارگردانی روح‌الهم ایرجی از تهران
۲۲-   نمایش «جادوگر آب‌ها» به نویسندگی و کارگردانی مرتضی اسدی‌مرام از کرمانشاه
۲۳-   نمایش «جنگ چهره زنانه ندارد» به نویسندگی و کارگردانی سرگل اسلامیان از تهران
۲۴-   نمایش «جنگ و صلح» به نویسندگی و کارگردانی میثم یوسفی از تهران
۲۵-   نمایش «حمام» به نویسندگی مطهره امامی و کارگردانی هما ساداتیان از تهران
۲۶-   نمایش «خانم حوا» به نویسندگی هانری تروایا و کارگردانی علیرضا ناصحی از تهران
۲۷-   نمایش «خانه برناردا آلبا» به نویسندگی فدریکو گارسیا لورکا و کارگردانی زهرا صبری از تهران
۲۸-   نمایش «داش آکل» به نویسندگی صادق هدایت و کارگردانی زهرا شاهین‌فر از تهران
۲۹-   نمایش «دختر عروسکی» به نویسندگی مهران علامه و کارگردانی شیدا لطفی از تهران
۳۰-   نمایش «دده قورقور» به نویسندگی و کارگردانی عدالت فرزانه از اردبیل
۳۱-   نمایش «درخشش» به نویسندگی و کارگردانی رامین سیاردشتی از تهران
۳۲-   نمایش «دیوار گذر» به نویسندگی کامیار محبی و کارگردانی نگار میرفخرایی از تهران
۳۳-   نمایش «رنگ حسرت» به نویسندگی میهن بهرامی و کارگردانی فهیمه عابدینی از تهران
۳۴-   نمایش «زال سپیدموی» به نویسندگی و کارگردانی حسین عباس‌زاده از بیرجند
۳۵-   نمایش «زنان انتظار» به نویسندگی و کارگردانی محسن اکرمی  از یزد
۳۶-   نمایش «سایه افلاطون» به نویسندگی محمد داداش‌زاده و کارگردانی حمیدرضا قربانی از تهران
۳۷-   نمایش «سرو» به نویسندگی و کارگردانی مجید بهرامی‌نژاد از تهران
۳۸-   نمایش «سعدی کلمب و فتح بهشت» به نویسندگی عقیل زمانی و کارگردانی مهتاب تبریزی از کیش
۳۹-   نمایش «سنگ صبور» به کارگردانی محمد اعلمی از تهران
۴۰-   نمایش «شاه گوش می‌کند» به نویسندگی مهدی شاه‌پیری و مهرنوش بلمه و کارگردانی مهدی شاه‌پیری از تهران
۴۱-   نمایش «قویتر» به نویسندگی آگوست استریندبرگ و کارگردانی جواد تولمی از تهران
۴۲-   نمایش «کارما» به نویسندگی و کارگردانی بهروز بخت‌آور از تهران
۴۳-   نمایش «گاوچران‌های مفرغی» به نویسندگی سعیدرضا خوش‌شانس و کارگردانی ایمان سلیح از تهران
۴۴-   نمایش «مکبث» به نویسندگی و کارگردانی کاوه مهدوی از تهران
۴۵-   نمایش «نارقص» به نویسندگی و کارگردانی سجاد طهماسبی از همدان
۴۶-   نمایش «مَلی» به نویسندگی هنگامه مفید و کارگردانی سعید باغبانی‌نیر از همدان
۴۷-   نمایش «هایکوی پاروزن یکدست» به نویسندگی و کارگردانی ماندانا عبقری از تهران
۴۸-   نمایش «هبوط آقای جوزپه کورته» به نویسندگی عرفان غفوری (براساس داستان «هفت طبقه» اثر دینو بوتزاتی) و کارگردانی مهرنوش صادقیان از تهران
۴۹-   نمایش «هدویک در سرزمین عجایب» به نویسندگی و کارگردانی مرتضی سعیدیان از تهران
۵۰-   نمایش «هفت‌خان رستم» به نویسندگی و کارگردانی داریوش نصیری از تهران
۵۱-   نمایش «هملت» به نویسندگی ویلیام شکسپیر و کارگردانی قاسم تنگسیرنژاد از بوشهر
۵۲-   نمایش «وایه» به نویسندگی و کارگردانی سعید ابک از تهران
صاحبان آثار منتخب این مرحله می‌بایست تا تاریخ ۱۵مهرماه با مراجعه به تارنمای جشنواره از طریق کد رهگیری خود مدارک زیر را به صورت کامل بارگذاری نمایند:
۱- طرح کامل تمام عروسک‌ها
۲- طرح کامل صحنه (متناسب با ارائه مجازی نمایش)
۳- تکنیک اجرای نمایش و ایده کارگردانی براساس ارائه نمایش در فضای مجازی
۴- تعداد بازی‌دهندگان به تفکیک هر عروسک
۵- مدت زمان اجرای نمایش (باتوجه به ارائه اثر در فضای مجازی)
پس از بررسی ایده‌ها و طرح‌های فوق و توضیحات اجرایی، آثار برگزیده برای مرحله ارزیابی اجرایی معرفی خواهند شد. این بررسی به‌تبع شرایط موجود و نظر به تغییر شیوه ارائه آثار انجام می‌شود.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =