تحول گسترده‌ای در قانونگذاری مجلس در طرح های ارایه‌ای شورای عالی استان‌ها رخ می‌دهد

تهران ایرنا- رییس شورای عالی استان گفت: به زودی تحول گسترده‌ای در قانونگذاری مجلس در خصوص طرح‌هایی که از سوی شورای عالی استان‌ها ارایه می شود، رخ خواهد داد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از شورای عالی استان‌ها، علیرضا احمدی در سی و پنجمین اجلاس عمومی این شورا  که در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار شد، ضمن تسیلت ایام سوگواری اباعبداله الحسین علیه السلام با بیان اینکه شوراها به عنوان مجلس دوم کشور در مناسبات کشور تاثیر گذار است، افزود: با اعتمادی که اعضای شورای عالی استان‌ها داشتند، سعی کردیم با تعاملات و تفاهمات گسترده با دستگاه های اجرایی و نهادهای عمومی و حاکمیتی در کشور بتوانیم در تصمیم گیری ها و اداره امور کشور تاثیر گذار باشیم.

وی با تاکید بر اینکه ظرفیت شوراهای اسلامی در کشور به طور واقع مغفول مانده است، گفت: ظرفیت عظیم جامعه ۱۲۵ هزار ۹۹۲ نفری عضو شورای شهر و روستا شبکه بزرگی است که می تواند در امورات مختلف تاثیر گذار باشد.

وی  افزود: دهیاران و شهرداران توسط شوراهای اسلامی شهر و روستا انتخاب می شوند، تصور کنید اگر یک شهرداری و دهیاری در کشور فعالیت نکند چه اتفاقی در شهر و روستا رخ می دهد.

رئیس شورای عالی استان ها حضور موثر دهیاران و شهرداران در شهر و روستا را موضوعی دانست که در رسانه های کشور به آن پرداخته نشده است و برای مردم جامعه این تاثیرگذاری ملموس نبوده است.

احمدی تاکید کرد: امروزه این اطلاع رسانی در شورای عالی استان ها به سمع و نظر مردم می رسد. و اهمیت و نقش شوراها و دهیاران در سطح کشور تبیین می شود.

رئیس شورای عالی استان ها گفت: در واقع ۵۰ درصد امور شهر و روستا توسط شهردار و دهیار اداره می شود و عصاره آن ۱۲۶ هزار نفر، همین اعضای ۷۵ نفره شورای عالی استان ها هستند و شما این سکانداری را به خادم خودتان سپرده اید. امروز مردم نگاه امیدوارانه ای به شوراها دارند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به جلساتی که با نمایندگان  مجلس داشتیم، برای پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی، تعامل کامل با شوراها و به خصوص شورای عالی استان ها اعلام آمادگی کرد ند.

رئیس شورای عالی استان ها افزود: یکی از ایراداتی که تاکنون به شورای عالی استان ها گرفته می شد این بود که می گفتند چه طرح هایی از شورای عالی استان ها در مجلس تصویب شده است، اکنون طرح های شورای عالی استان ها به مجلس می رود و اعلام وصول می شود و می توانیم از آن دفاع کنیم.

رئیس شورای عالی استان ها گفت: عدم آگاهی از قانون شوراها سبب می شد بسیاری از دستگاه ها این نگاه را داشته باشند که بسیاری از مسائل به شورای عالی استان ها مربوط نیست.

وی افزود: بنابراین جلساتی با دستگاه ها برگزار کردیم و اکنون این آگاهی به وظایف و اختیارات شورای عالی استان ها وجود دارد و سبب می شود بتوانیم از ظرفیت این دستگاه ها برای پیش برد اهداف استفاده کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha