تعویض چمن ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر  رنگ اجرایی گرفت

ساری - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران گفت که با تخصیص اعتبار اولیه مصوب سفر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه به مازندران ، طرح تعویض چمن منصوعی ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر وارد فاز اجرایی شده است.

دکتر محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور ۲۲ و ۲۳ مرداد امسال به مازندران سفر داشت و در بازدید از ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر پرداخت اعتبار برای تعویض چمن مصنوعی این زمین را وعده داده بود.

مهدی رازجویان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : برای اجرایی شدن این طرح حدود ۲۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه به حساب اداره کل ورزش و جوانان مازندران واریز شده است و در روزهای آینده پیمانکار برای طرح تعویض انتخاب خواهد شد.
وی گفت : بر اساس برآورد اداره کل  ورزش و جوانان مازندران برای طرح تعویض چمن ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر حدود ۴۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است که اکنون ۵۰ درصد آن تخصیص یافت و بقیه نیز در موعد مقرر به استان پرداخت می شود.

استادیوم شهید وطنی قائمشهر که یکی از قدیمی‌ترین ورزشگاه‌های ایران به شمار می‌آید، پس از صعود تیم فوتبال نساجی قائمشهر به لیگ برتر در اردیبهشت ۱۳۹۷ برای رسیدن به شرایط میزبانی از رقابت‌های لیگ برتر به بازسازی و افزایش امکانات نیاز داشت و به همین دلیل بازسازی آن با فوریت در دستور کار مسئولان استان قرار گرفت تا بتواند پیش از آغاز لیگ هجدهم میزبان مسابقات و تمرینات تیم و تماشاگران باشد. تنگی وقت در آن زمان سبب شد تا زمین این ورزشگاه به چمن مصنوعی آماده شود ، موضوعی که بعدها با انتقاد بازیکنان و کادر فنی بسیاری از تیم های مهمان مواجه شد.

مربیان تیم های مهمان و حتی میزبان مصنوعی بودن چمن این ورزشگاه را عاملی برای مصدومیت بازیکنان و کم شدن کیفیت بازی عنوان می‌کردند. بسیاری از کارشناسان فوتبال هم چمن مصنوعی را برای استانی مانند مازندران با آب و هوای ویژه نامناسب می دانستند.

انتقال چمن از ماهفروجک 

معاون استاندار مازندران گفت که برای تسریع در اجرای طرح تعویض ورزشگاه شهید وطنی برای انجام دیدارهای نساجی در رقابت های لیگ برتر، چمن طبیعی ابتدا در زمین تمرین ۶ هکتاری در ماهفروجک که برای نساجی قائمشهر اختصاص داده شد، کشت می شود و پس از رسیدن به رشد مورد نظر به زمین اصلی انتقال می یابد.

وی افزود : البته زمین ۶ هکتاری تمرینی برای تیم نساجی قائمشهر نیز با پیگیری استاندار مازندران به این تیم لیگ برتری استان اختصاص داده شده است.
رازجویان گفت  پیش از کاشت چمن طبیعی ، ورزشگاه شهید وطنی نیاز به تامین برخی زیرساخت ها داشت که برای تسریع در اجرای طرح تعویض، کاشت ابتدایی در زمین تمرین باشگاه نساجی انجام شده است.
وی افزود : براساس دستور استاندار مازندران ، نظارت بر عملکرد پیمانکار برای تسریع در اجرای پروژه به صورت روزانه انجام می شود تا این طرح در موعد مقرر به پایان برسد، ولی  پیش بینی می شود که باشگاه نساجی قائمشهر نتواند چند دیدار خانگی نیم فصل اول رقابت های لیگ برتر را در این ورزشگاه برگزار کند.
شروع ساخت ضلع غربی ورزشگاه وطنی 
معاون استاندار مازندران همچنین از اجرای همزمان طرح تعویض یا ساخت ضلع غربی ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر خبر داد و گفت که برای اجرای این طرح هم حدود ۳۵ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شد که متناسب با پیشرفت فیزیکی پروژه اختصاص می یابد.

وی افزود : با وجود این که در شرایط کرونایی احتمال حضور تماشاگران در ورزشگاه برای رقابت های لیگ برتر بسیار ناچیز است ، ولی اجرای پروژه برای تکمیل در موعد مقرر مصوب ادامه خواهد یافت.
رازجویان گفت : به هر حال سه برنامه عمرانی برای کمک به باشگاه نساجی قائمشهر در رقابت های لیگ برتر با دستور مدیریت ارشد استانی شامل تعویض چمن مصنوعی، ساخت ضلع غربی ورزشگاه و واگذاری ۶ هکتار زمین تمرینی در دستور کار قرار گرفت که تمامی آنها در فاز عملیاتی قرار گرفتند.

باشگاه نساجی قائمشهر که از سال ۹۶ پس از ۱۳ سال مازندرانی را صاحب یک تیم فوتبالی در لیگ برتر کرد، پس از حذف سپید رود رشت از لیگ برتر در سال ۹۸ هم اکنون تنها تیم شمال کشور در رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران محسوب می شود.

دولت پس از  صعود این تیم به لیگ برتر حدود ۱۸۰ میلیارد ریال برای تامین زیرساخت شامل بازسازی و نوسازی ورزشگاه شهید وطنی محل دیدار خانگی این تیم اختصاص داده بود که صرف ساخت جایگاه تماشاگران ، زمین چمن مصنوعی ، رختکن و جایگاه خبرنگاران شده بود.

رییس سازمان برنامه و بودجه در بازدید از ورزشگاه وطنی تاکید کرده بود که با تامین اعتبار مورد نیاز برای تعویض چمن مصنوعی این ورزشگاه و ساخت ضلع غربی آن به شرط تکمیل و بهره برداری تا بهمن ماه امسال موافقت می کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =