پنج هنرستان فنی وحرفه ای در هرمزگان راه اندازی شد

بندرعباس- ایرنا- معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش هرمزگان گفت: برای سال تحصیلی جدید پنج هنرستان دولتی و غیردولتی با هشت رشته در شاخه فنی وحرفه ای در این استان راه اندازی شد.

محمد قویدل روز چهارشنبه در حاشیه راه اندازی این هنرستان ها افزود: هنرستان دخترانه شهید فروتن با سه رشته طراحی دوخت، حسابداری و کامپیوتر به صورت مستقل، هنرستان کاپتان احراری در رشته‌های علوم و فنون دریایی و هنرستان دخترانه هنرهای زیبا در رشته‌های نقاشی و نمایش دولتی هستند.
وی بیان داشت: همچنین ۲ هنرستان غیردولتی جدید فن آموز و مبین خلیج فارس نیز با رشته‌های شبکه و نرم افزار و الکتروتکنیک در استان هرمزگان تاسیس شده است.
معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش هرمزگان اظهارداشت: در سال تحصیلی گذشته  تعداد هنرجویان جذب شده در پایه دهم شاخه فنی وحرفه ای سه هزار و ۲۱۸ نفر بوده که امسال با ۲ درصد افزایش به سه هزار و ۴۴۶ نفر رسیده است.
قویدل ادامه داد: تعداد هنرستان های فنی وحرفه ای در هرمزگان نیز ۵۶ واحد بوده که برای سال تحصیلی جدید به ۶۱ واحد توسعه یافته است.
 وی یادآورشد: رشته‌های فعال شاخه فنی وحرفه ای در هرمزگان درسال تحصیلی گذشته ۲۹ مورد بوده که امسال یک رشته جدید و هشت رشته فعال در پنج منطقه استان توسعه داده شده و سهم فنی وحرفه ای از ۱۳.۶۲ درصد به ۱۵.۱۷ رسیده است.
این مسوول گفت: باتوجه به قابلیت‌ها و تنوع در رشته‌های موجود در شاخه فنی وحرفه ای و همچنین به روز بودن رشته‌ها با مشاغل موجود در بازار کار و نیاز جامعه به نیروهای انسانی ماهر ،تقویت شاخه‌های فنی وحرفه ای و کاردانش در اولویت آموزش متوسطه قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =