۱۹ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۳۴
کد خبرنگار: 1100
کد خبر: 84032955
۰ نفر

برچسب‌ها

۴۰ میلیارد ریال صرف اجرای طرح‌های عشایری فارس شد

شیراز-ایرنا- مدیر کل امور عشایر فارس گفت:درقالب قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی، ۴۸ طرح عشایری در استان فارس با اعتباری در حدود۴۰ میلیارد ریال تصویب و اجرا شدند.

به گزارش دریافتی ایرنا، روح الله بهرامی در این زمینه اظهارکرد: با اجرای طرح های مذکور، ۱۹ طرح توسعه ای و ۲۹ طرح جدید  از زیربخشهای کشاورزی، صنعت و خدمات، علاوه بر ۶۰ اشتغال موجود طرحهای توسعه ای،۵۷ نفر اشتغال مستقیم دائمی، ایجاد شده و یا خواهد شد.
وی با بیان اینکه براساس نتایج سامانه کارا تا پایان مرداد ۱۳۹۹، علاوه بر ۴۸ طرح مصوب که اقساط تسهیلات طرح به متقاضیان پرداخت کامل شده، ۳۵ طرح نیز در مرحله توزیع در بانک عامل بوده،۹ طرح در کارگروه اشتغال استان مصوب و آماده ابلاغ به بانک عامل هستندافزود: ۸ طرح نیز در دست بررسی در بانک عامل است و در مجموع ۵۲ طرح با مبلغ حدود ۷۲ میلیارد ریال به ۴۸ طرح قبلی اضافه خواهند شد. 
مدیر کل امور عشایر فارس بیان کرد: در مجموع ۱۰۰ طرح عشایریِدارای گردش اداری، شامل ۵ طرح سرمایه در گردش، ۵۷ طرح جدید و ۳۸ طرح توسعه‌ای با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال، از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری برخوردار شده یا خواهند شد.
بهرامی افزود: از ۴۸ طرح با پرداخت کامل، بیشترین تعدادطرح، در زیر بخش کشاورزی، به لحاظ کمیت طرح در شهرستانجهرم ۱۶ طرحو به لحاظ مبلغ پرداخت شده، در شهرستانآباده بوده است.
 وی ادامه داد: تاکنون بانک عامل طرحهای عشایری اشتغال پایدار،بانک کشاورزی و صندوق کارآفرینی امید بوده، که صندوق کارآفرینی امید، علاوه بر پرداخت ۳۸۵میلیون تومان تسهیلات به طرح‌های افراد حقیقی، مبلغ ۹۸۰۰ میلیون ریال نیز به ۲۹ صندوق اعتبارات خرد زنان عشایری  پرداخت کرده است.
مدیر کل امور عشایر فارس گفت:  از ۴۸ طرح مصوب در حوزه عشایر، ۲۸ طرح به مبلغ ۱۲ میلیارد و چهارصد میلیون ریال از محل اعتبارات اختصاص یافته به دستگاههای حمایتی مثل کمیته امداد امام خمینی (ره) و بنیاد شهید تامین اعتبار و پرداخت شده است و ۱۶ طرح دیگر از ۵۲ طرح در فرایند گردش اداری از طریق دستگاههای حمایتی تحت پوشش قرار خواهند گرفت .
وی افزود: در مجموع تا پایان مرداد ۱۳۹۹،‌ عشایر استان فارس چه به صورت حقیقی و چه در قالب تشکل های حقوقی صندوق های اعتبارات خرد زنان، حدود ۴۵ میلیارد ریال از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری برخوردار شده اند. 

جامعه عشایری استان فارس، مشتمل بر ۳۰ هزار خانوار با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت متشکل از سه ایل بزرگ قشقایی، خمسه و لُر و هشت طایفه مستقل است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =