۶ شهر یزد به مرحله نهایی طرح شبکه شهرهای خلاق کشور راه یافت

یزد _ایرنا_ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد از راهیابی ۶ شهر از استان به مرحله نهایی طرح شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر کشور خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد، مجید جوادیان زاده با اشاره به اجرای این طرح توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در این طرح شهرهای مختلف کشور بر اساس ظرفیت های فرهنگی و هنری به عنوان شهرهای خلاق انتخاب می شوند که استان نیز در این دوره توانست در بخش های مختلف به مرحله نهایی راه پیدا کند.

 وی افزود: هیات ‌داوران اولین دوره شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر اسامی شهرهای راه یافته به مرحله نهایی را اعلام کردند که از استان یزد در بخش های مختلف به مرحله نهایی رسیدند.

 جوادیان زاده ادامه داد: در حوزه ادبیات و هنرهای نمایشی شهر بهاباد، در حوزه صنایع دستی و سنتی شهرهای میبد و بافق، درحوزه سینما شهر تفت، حوزه هنرهای تجسمی شهرهای یزد و مهریز انتخاب شدند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد ادامه داد: بر اساس فراخوان هر شهر در سه رشته مجاز به شرکت در رقابت بود و گروه‌های ۹‌ گانه هنری برای بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌های فرهنگی و هنری شهرها در رقابت شهرهای خلاق فرهنگ و هنر دیده شده است.

 جوادیان زاده تصریح کرد: بخش‌های این  شبکه شهرهای خلاق شامل هنرهای تجسمی شامل خوشنویسی، نقاشی، نگارگری، سفال و سرامیک، منبت‌کاری، نساجی، گرافیک، مجسمه‌سازی و گرافیک و هنرهای نمایشی شامل تعزیه، تئاتر، نمایش خیابانی و میدانی، نمایش آیینی و سنتی، نمایش‌نامه و نمایش است.

وی یاد آور شد:موسیقی،  مد و لباس،  صنایع سنتی،  ادبیات، رسانه و مطبوعات و بازی‌های رایانه‌ای، سینما، صنعت بسته‌بندی و چاپ از دیگر بخش‌های طرح یاد شده است.

 جوادیان زاده  گفت: شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر عنوان طرحی برای شناسایی ظرفیت‌های فرهنگی و هنری در شهرها و مناطق جغرافیایی ایران با نگاه آمایش سرزمینی و ایجاد شبکه‌هایی برای تعریف همکاری‌ها و برنامه‌های مشترک میان آن‌ها است.

وی خاطرنشان کرد:این طرح با محوریت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با مشارکت نهادها و دستگاه‌های فعال فرهنگی و هنری در حوزه شهری از جمله سازمان شهرداری و دهیاری‌های کشور، وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و کمیسیون ملی یونسکو در حال اجراست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =