استاندار فارس: اعتبار مصوب سفر معاون رییس‌جمهوری تخصیص یافت

شیراز-ایرنا- استاندار فارس گفت: اعتبار طرح‌های مصوب سفر مردادماه ۹۹ معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه به این استان ابلاغ و تخصیص داده شده است. 

به گزارش ایرنا، عنایت‌الله رحیمی چهارشنبه در نشست کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان فارس با اشاره به سفر مردادماه گذشته معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه به استان افزود: در این سفر طرح‌هایی در قالب طرح‌های عمرانی پیشنهاد شد که توانستیم بیشترین اعتبارات عمرانی را دریافت کنیم.
وی ادامه داد: از جمله مواردی که به سازمان مدیریت‌ و برنامه‌ریزی استان فارس و خزانه ابلاغ شده و اعتبار آن تخصیص داده شده است می‌توان به طرح‌های آبرسانی به شهرهای ارسنجان و سعادتشهر با اعتباری افزون بر۱۲۲ میلیارد ریال، کمک به احداث موزه دفاع مقدس شیراز با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال، احداث بیمارستان آموزشی جهرم با اعتبار ۱۳۰ میلیارد ریال و سالن ورزشی ۶ هزار نفری شیراز با اعتبار ۸۷.۵ میلیارد ریال اشاره کرد.
نماینده عالی دولت در استان فارس گفت: برای تکمیل پروژه استخر استهبان و زمین چمن خشت نیز ۵۰ میلیارد ریال و در مجموع ۴۸۹.۵ میلیارد ریال مصوب  و تخصیص داده شده است.
رحیمی افزود: مواردی نیز در حال ابلاغ است که به زودی تخصیص داده می‌شود که از جمله آن می‌توان به اعتبار ۲۰ میلیارد ریال برای تجهیزات آموزشی عشایر، ۲۰ میلیارد ریال برای احداث دانشکده بهداشت، ۲۵ میلیارد ریال احداث تصفیه خانه آب فیروزآباد، ۱۰ میلیارد ریال تکمیل مجموعه ورزشی تابناک لامرد و ۵۰ میلیارد ریال برای راه‌های روستاهای خرم‌بید، آباده، بوانات و سرچهان اشاره کرد.
وی ادامه داد: همچنین ۶۰ میلیارد ریال برای بازسازی تجهیزات رده‌های نظامی، اعتبار مورد نیاز برای احداث بیمارستان ۱۲۴ تختخوابی لامرد و ۴۰ میلیارد ریال برای تجهیز ایستگاه‌های صدا و سیمای استان و در مجموع ۳۵۰ میلیارد ریال به زودی تخصیص داده می‌شود.
استاندار فارس گفت: هزار میلیارد ریال نیز برای توسعه زیرساخت‌های شهرستان‌های لامرد و مهر برای امضای رییس سازمان برنامه و بودجه ارسال شده و به زودی امضا و ابلاغ می‌شود که بیشتر متناظر بر اعتبارات از محل آلایندگی صنایع است.
رحیمی افزود: برای تکمیل آزادراه شیراز-اصفهان نیز پنج هزار میلیارد ریال ابلاغ و تخصیص داده شده است.

دستگاه‌های اجرایی به مسئولیت خود در حوزه عفاف و حجاب عمل کنند   
وی در ادامه به مساله عفاف و حجاب اشاره و بیان کرد: در این زمینه نیازمند کارهای فرهنگی عظیمی هستیم که باید یک بررسی میدانی از روند رعایت حجاب داشته باشیم.
وی ادامه داد: قطعا عفاف آن نیست که بگوییم با یک پوشش مشخص می‌شود بلکه یک موضوع درونی است، ارزیابی ما از روند تکامل عفاف درجامعه مثبت است.
استاندار فارس گفت: مجموعه‌های مختلفی در زمینه عفاف و حجاب مسئولیت دارند که باید به مسئولیت خود عمل کنند و کارهای اقناعی را دنبال کنند.

مساله کودکان کار باید به طور روزانه کاهش داشته باشد
رحیمی همچنین با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه حقوق کودکان و نوجوانان افزود: علاوه بر کودکان کار و خیابانی باید به کودکانی که ممکن است در منازل دچار مشکل از جمله کودک آزاری‌هایی که گاها اعلام می‌شود، باشد توجه کنیم.
وی ادامه داد: باید تلاش کنیم بحث کودکان کار روزانه کاهش داشته باشد و بتوانیم چهره‌ای در شهرها داشته باشیم که عاری از حضور کودکانی باشد که آن‌ها نیز مقصر نیستند.
استاندار فارس گفت: رفتار انسانی و توانمندسازی را نسبت به کودکان کار باید سرلوحه کار خود قرار دهیم تا منجر به نتیجه مطلوبی شویم.

علل بازماندن کودکان از تحصیل ریشه‌یابی شود
رحیمی همچنین در ارتباط با کودکان بازمانده از تحصیل افزود: باید به سمتی برویم که علل اصلی بازماندن کودکان از تحصیل برویم و مسایل را ریشه‌یابی و آن را درمان کنیم.
وی ادامه داد: تلاش‌های خوبی برای جذب کودکان بازمانده از تحصیل صورت گرفته است و حرکت فارس در این زمینه حرکت رو به رشدی بوده است.
 
اجباری برای آموزش حضوری دانش‌آموزان نیست
رییس شورای آموزش و پرورش استان فارس در ادامه با اشاره به رویکرد آموزش و پرورش در نحوه ارایه آموزش به دانش‌آموزان گفت: اولویت نخست حفظ سلامتی دانش‌آموزان است.
رحیمی افزود: امکانات در زمینه ضدعفونی کردن محیط‌های آموزشی و در اختیار گذاشتن ماسک و همچنین امکانات زیرساخت‌های آموزش‌های غیرحضوری فراهم شده است.
وی ادامه داد: هیچ اجباری برای آموزش حضوری دانش‌آموزان نیست و والدین می‌توانند دانش‌آموز خود را به صورت حضوری یا غیرحضوری به کلاس درس ببرند و هرکسی در مدرسه ثبت‌نام کرده در پایان سال تحصیلی می‌توانند در امتحانات شرکت کند.

محکومیت اقدام نشریه فرانسوی
استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود اقدام خبیثانه نشریه فرانسوی در اهانت به ساحت مقدس رسول اکرم(ص) محکوم کرد و گفت: این اقدام خبیثانه نزد همه مسلمانان، انسان‌های منصف و اصحاب رسانه، فرهنگ و اندیشه محکوم است.
نشریه شارلی ابدو چاپ فرانسه هفته گذشته به بهانه واهی آزادی بیان اقدام به بازنشر کاریکاتورهای موهن خود به ساحت مقدس رسول گرامی اسلام(ص) کرد که این کار در واقع توهینی به همه مسلمانان و همه پیروان ادیان الهی در سراسر جهان بود.
این مجله فکاهی پیش از این در سال ۲۰۱۵ میلادی کاریکاتورهای موهن نسبت به پیامبر گرامی اسلام (ص) منتشر کرده بود که اعتراضات گسترده‌ای را در پی داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =