۷۰۲ نفر برای پیوستن به کارشناسان رسمی دادگستری استان سمنان رقابت می‌کنند

سمنان- ایرنا- رییس مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان سمنان گفت: ۷۰۲ نفر متقاضی برای پیوستن به جمع کارشناسان رسمی دادگستری در این استان طی آزمون ورودی به رقابت با یکدیگر می پردازند.

سید احمد پاکزادیان روز چهارشنبه به رسانه ها اعلام کرد: حدود ۸۵ درصد شرکت کنندگان را داوطلبان مرد و بقیه را داوطلبان زن تشکیل می دهند که فردا پنجشنبه ۲۰ شهریور در دانشگاه سمنان در قالب آزمون ورودی به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت.

وی یادآور شد: داوطلبان در روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته جاری با مراجعه به سایت سازمان سنجش کشور کارت های ورود به جلسه خود را دریافت کردند.

وی افزود: این آزمون برای جذب کارشناسان رسمی توسط مرکز کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه کشور و با اجرای سازمان سنجش به مدت ۲ ساعت برگزار می شود.

پاکزادیان خاطر نشان کرد: این آزمون ساعت ۸:۳۰ صبح فردا برگزار می شود و تعداد سئوالات رشته‌های فنی- مهندسی ۴۵ تست و مدت پاسخگویی برای هر سوال ۲ دقیقه است و تعداد سوالات سایر رشته‌ها ۶۵ تست است و به همراه داشتن کتاب و جزوه برای هیچ یک از رشته ها و  ماشین حساب مجاز نیست.

رئیس مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان سمنان زمان اعلام نتایج آزمون را ۲ ماه بعد از برگزاری آن اعلام کرد و گفت: ظرفیت های اعلام شده در هر رشته فقط پذیرای شرکت کنندگانی است که امتیاز لازم را کسب کنند و  شرکت کنندگان در صورت قبولی در آزمون کتبی باید در آزمون مصاحبه علمی نیز موفق به اخذ نمره قبولی شوند و سپس وارد مرحله کارآموزی شوند.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و وضعیت قرمز استان سمنان رعایت شیوه نامه های بهداشتی را برای افراد شرکت کننده  الزامی دانست و خاطر نشان کرد: برگزاری این آزمون به دلیل شیوع کرونا در سال ۹۸ به تعویق افتاد و فراخوان برگزاری آزمون سال ۹۹ نیز با لحاظ شرایط کرونایی اعلام خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =