طرح گازرسانی به چهار روستای سرپل‌ذهاب افتتاح شد

قصرشیرین- ایرنا- طرح گازرسانی به چهار روستای بخش مرکزی شهرستان سرپل‌ذهاب روز چهارشنبه با حضور هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه و جمعی از مسوولان به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه در آیین افتتاح گازرسانی به این روستاها گفت: برای انجام عملیات گاز رسانی به این چهار روستا شامل هنیدر مفروضه، هنیدر ابراهیم خانی و ریخک علیا و سفلی اعتباری بیش از ۹۱۰ میلیون تومان هزینه شده است.

سیروس شهبازی افزود: دولت تدبیرو امید در راستای توسعه مناطق محروم و کمتربرخوردار تلاش های بسیاری انجام داده و در بخش گازرسانی نیز در مجموع یک هزار و ۳۵۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده است.
وی اظهار داشت: در شهرستان سرپل ذهاب بعد از زلزله سال ۱۳۹۶ طرح های بزرگی در بخش گازرسانی آغاز شده که گازرسانی به روستاهای مناطق محروم و مرزی را شامل می شود.
مدیرعامل شرکت گاز کرمانشاه گفت: تاکنون گازرسانی به ۶۴ روستای این شهرستان انجام شده و گازرسانی به ۸۵ روستای دیگر در دست اقدام است.

فرماندار سرپل ذهاب نیز در این آیین گفت: شهرستان سرپل ذهاب در زلزله و بعد از آن نیز در جریان سیل آسیب های بسیاری دید که مورد توجه ویژه استاندار کرمانشاه بخصوص در بخش گازرسانی به مناطق روستایی قرارگرفت که قابل تقدیر است.
محبت جمالی نیا افزود: آمار واحدهای مسکونی روستاهای بخش مرکزی و قلعه شاهین از ۱۰ هزار و ۸۰۹ واحد به۱۲ هزار و ۹۳۳ واحد مسکونی رسیده که نشان دهنده رشد ۲۰ درصدی ساخت و ساز در مناطق روستایی است.
نماینده عالی دولت در سرپل ذهاب گفت: در حوزه زیرساخت های عمرانی شهرستان عملکرد مناسبی داشته که در حوزه گازرسانی نیز باهمیت مدیر کل اداره گاز استانکرمانشاه بعد از وقوع زلزله بسیاری از روستاهای فاقد گاز، گازرسانی شده اند.
وی ادامه داد: توجه ویژه استاندار در اعتبارات عمرانی سرپل موجب پیشرفت شهرستان خواهد شد که امیدواریم در سال جاری نیز این توجه ویژه شامل شهرستان شود تا خدمت شایسته ای به مردم محروم منطقه که ولی نعمتان اصلی انقلاب اسلامی هستند، انجام شود.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه با ۹۰ هزار تن جمعیت ، هشت دهستان و ۲۲۶ روستا دارد.