۱۹ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۴۰
کد خبرنگار: 1239
کد خبر: 84032939
۰ نفر

برچسب‌ها

یخ مورد نیاز شناورهای صیادی آبادان با قیمت مصوب تامین می‌شود

آبادان - ایرنا - سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه‌ انسانی فرمانداری ویژه آبادان با تاکید بر لزوم تعیین نرخ یکسان برای فروش یخ به شناورهای صیادی بنادر آبادان، اروندکنار و چوئبده گفت: یخ مورد نیاز شناروهای صیادی آبادان تا تعیین قیمت جدید با نرخ مصوب قبل تامین می‌شود.

به گزارش ایرنا سید مصطفی علوی‌نیا چهارشنبه در نشست تعیین نرخ یخ مورد نیاز شناورهای صیادی آبادان اظهار داشت: با افزایش ۲۰ درصدی قیمت یخ در چند روز گذشته از سوی توسط کارخانه‌های یخسازی منطقه، شناروهای صیادی در شهرستان آبادان با مشکل تامین یخ خود مواجه شده اند.

وی افزود: در حال حاضر ۱۰ کارخانه تولید یخ در آبادان فعالیت دارند که با توجه به افزایش هزینه های جانبی مجبور به افزایش نرخ یخ هستند و این اقدام اعتراض لنج‌داران را در شهرستان آبادان در پی داشته است.

علوی‌نیا گفت: مقرر شد لنج‌دارن و شیلات آبادان و کارخانه‌داران یخ‌سازی نرخ مد نظر خود را به صورت مکتوب در اختیار اداره صنعت، معدن و تجارت آبادان قرار دهند و این اداره نرخ جدید را پس از کارشناسی لازم در هفته آینده اعلام کند.

سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه انسانی فرمانداری ویژه آبادان افزود: هر شناور برای سفر هشت تا ۱۰ روزه صیادی نیاز به بارگیری یخ مورد نیاز خود دارد که در این راستا نیاز است نرخ یخ به صورت مصوب اعلام شود تا شناورها در تامین آن با مشکل مواجه نشوند.

۴۳۰ فروند لنج صیادی و ۵۷۵ قایق موتوری در بنادر صیادی آبادان، اروندکنار و چوئبده به صید و صیادی مشغول هستند.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =