پلیس با بیرون انداختن ماسک یا دستکش از خودرو، برخورد می‌کند

تهران- ایرنا- معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور گفت: بیرون انداختن ماسک یا دستکش از پنجره خودرو تخلف است که پلیس با آن برخورد خواهد کرد و راننده جریمه خواهد شد.

به گزارش ایرنا از اعلام روز چهارشنبه،  پلیس راهور فاتب سرهنگ علی همه‌خانی افزود: با گذشت هفت ماه از آغاز شیوع بیماری کرونا و مباحث آموزشی و نکات مهم بهداشتی بارها و بارها از طریق رسانه ملی  و خبرگزاری‌ها به طرق مختلف در اختیار آحاد شهروندان قرار گرفته‌است.  
وی ادامه داد: تعداد معدودی از شهروندان بهداشت محیطی  و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و اقدام به پرت کردن دستکش  و ماسک خود از پنجره خودرو به بیرون می‌کنند و با این کار خود علاوه بر آنکه محیط زیست پیرامون ما را آلوده می‌کنند بلکه باعث انتقال بخش اعظمی از آلودگی‌ها به اطراف  و خیابان می‌شوند . 
همه‌خانی گفت : پلیس راهور با راننده‌ای که ته سیگار را از خودرو بیرون می‌اندازد برخورد و آن راننده را مجاب به برداشتن آن ته سیگار می‌کند.
وی افزود: انداختن ماسک و دستکش‌های استفاده شده دقیقا همانند پرت کردن زباله به بیرون از خودرو است که قانون‌گذار برای این  تخلف جریمه تعیین کرده و ماموران پلیس راهور، به محض مشاهده اینگونه تخلف طبق قانون برخورد خواهند کرد.
معاون آموزش  و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فاتب از رانندگان خودروها در تمامی روزها بویژه ایامی که درگیر ویروس کرونا هستیم، خواست ضمن رعایت نکات بهداشتی و رعایت قوانین و مقررات به هیچ وجه اجازه ندهند سرنشینان خودرو از پنجره، زباله، ماسک یا دستکشی را بیرون بیندازند چرا که مسئولیت اقدامات و حرکات سرنشینان هر خودرو متوجه راننده است. 
وی گفت: جریمه پرت کردن زباله از خودرو به بیرون ٣٠ هزار تومان استکه در سوابق وضعیت تخلفات راننده ثبت خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =