سفارت ایران در کابل حمله به معاون اول رییس جمهوری افغانستان را محکوم کرد

کابل - ایرنا - سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل با انتشار اطلاعیه‌ای حمله تروریستی در مسیر کاروان معاون اول ریاست جمهوری افغانستان را ناجوانمردانه خواند و آن را به شدت محکوم کرد.

به گزارش ایرنا، در این اطلاعیه که امروز چهارشنبه منتشر شد، آمده است که خنثی کردن اهداف جنایتکارانه مستلزم هشیاری نیروهای سیاسی افغانستان و اعضای جامعه بین المللی است.

این اطلاعیه می افزاید:« این انفجار از سوی دشمنان صلح و ثبات در این کشور صورت گرفته و به نظر می رسد که آنان اهداف شوم و نیات خطرناکی را برای آینده افغانستان به ویژه در آستانه آغاز مذاکرات بین افغانی در سر می پرورانند.

سفارت ایران در کابل این رفتار جنایتکارانه را به شدت محکوم کرده و بر این باور است که نیروهای جامعه بین المللی باید با هشیاری و وحدت بیش از پیش اهداف خبیث دشمنان گفت وگو و دستیابی به راه حل‌های عادلانه و فراگیر از طرق مسالمت آمیز را خنثی نمایند.»

کاروان خودرو حامل امرالله صالح صبح امروز چهارشنبه در منطقه چهارم شهر کابل هدف حمله انفجاری قرار گرفت که در آن ۱۰ نفر کشته و ۱۵ تن دیگر از جمله شماری از محافظان معاون رییس جمهوری افغانستان زخمی شدند.

گروه طالبان مسئولیت این حمله را نپذیرفت و اعلام کرد که در انجام این حمله دست ندارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =