وزارت صمت به ثبت نام شرکت‌های لیزینگ ورود کند

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس خواستار ورود وزارت صنعت، معدن و تجارت به موضوع ثبت‌نام شرکت‌های لیزینگ خودرو شد.

به گزارش ایرنا، محمدرضا صباغیان بافقی در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی با قدردانی از علی نیکزاد که ریاست جلسه علنی امروز مجلس را بر عهده داشت به دلیل احترام به آیین‌نامه اظهارداشت: از قالیباف به دلیل عدم رعایت آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی قدردانی نمی‌کنم و در روز یکشنبه هفته آینده نیز در این زمینه تذکر می‌دهم.

نماینده مردم مهریز بافق، ابرکوه، خاتم در مجلس شورای اسلامی افزود: رییس مجلس سوگند یاد کرده و ما نیز نمی‌خواهیم مجلس یازدهم اینگونه باشد، قالیباف رییس و مجری مجلس هست نه همه کاره آن.

صباغیان بافقی با اشاره به گرانی کود و سم در تذکر به وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: یکی از کشاورزان پیامی برای من ارسال کرده که تولید غذای مردمان شیرین است، هر چند که رنج و زحمتش سنگین است، یکباره بهای کود و سمموم شد به نرخ آزاد، شیخ گشایشی که گفتی این است؟

صباغیان با تاکید بر اینکه به یکباره قیمت کود شیمیایی از ۷۰۰ هزار تومان به دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشته است، عنوان کرد: ادامه روال فعلی کشاورزان را با خاک یکسان می‌کند، باید در این باره اندیشه‌ای کرد که چه مافیایی پشت این قضیه وجود دارد که شاهد گرانی اینچنینی و نابودی قشر ضعیف هستیم.

وی با قدردانی از معاون پارلمانی وزیر آموزش و پرورش به دلیل ارسال پاسخ کتبی سوالات نمایندگان خاطرنشان کرد: اول مهر اعلام شد حضور دانش‌آموزان در مدارس اجباری است و آنها را به مدارس کشاندند، مدارس هزینه سرویس و لباس و هر چیزی که می‌خواستند را از دانش‌آموزان دریافت کردند و مجددا اعلام شد که دانش‌آموزان می‌توانند در مدارس حضور نداشته باشند.

نماینده مردم بافق، بهاباد، خاتم، ابرکوه و مهریز در مجلس شورای اسلامی در تذکر به وزیر صمت یادآور شد: شرکت‌های لیزینگ خودرو پولی مردمی که با امید و اشتیاق رسیدن به ماشین ثبت نام کنم را می‌برند، سرپرست وزارت صنعت و معدن باید به این موضوع ورود کند.

مقصودی: فاصله حقوق ۴میلیونی میان نیروهای شرکتی و رسمی تبعیض نارواست

فاطمه مقصودی در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی در تذکری با اشاره به اصل ۳ و بند ۹ رفع تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای همه اظهار داشت: مبارزه با بی‌عدالتی و رفع تبعیض ناروا یکی از پیام های عاشوراست، در کنار پدیده نوظهور حقوق‌های نجومی از سنوات گذشته تابحال، شاهد بی‌عدالتی در پرداخت حقوق و مزایا به نیروهای شرکتی، قراردادی، پیمانی و بخش خصوصی در مقایسه با نیروهای رسمی هستیم.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی افزود: رونق و جهش تولید تنها با رعایت عدالت اجتماعی و همراه کردن بدنه اجتماع یعنی کارگران و تولیدکنندگان میسر می‌شود، مجلس و دولت به ویژه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید با برنامه‌ریزی دقیق و عادلانه، تکلیف این نیروهای خدوم، زحمتکش و مظلوم را مشخص کند و امنیت شغلی، روحی و روانی آنها و خانواده‌هایشان را تامین کند تا اقشار آسیب دیده و ضعیف جامعه کمتر آسیب ببینند.

وی خاطرنشان کرد: وقتی بی‌عدالتی در پرداخت حقوق و مزایا وجود دارد، نتیجه مطلوب محقق نخواهد شد و آنها از کار خود لذت نبرده، افسرده شده و روحیه ادامه تلاش را نخواهند داشت.

این نماینده مجلس یازدهم یادآور شد: تبعیض در پرداخت دستمزدها به شکاف طبقاتی در جامعه به صورت آشکار و پنهان تبدیل شده و پولدارها، پولدارتر شده و فقرا، فقیرتر شده‌اند. این یعنی دوری از عدالت، یعنی تبعیض آشکار و یعنی فاصله طبقاتی؛ وقتی دو نیرو با یک ساعت کار و در یک مکان مساوی مشغول کار هستند، چه لزومی دارد فاصله حقوق آنها حدود ۴ میلیون تومان باشد. متاسفانه حقوق نیروهای شرکتی در سال‌های اخیر هیچ افزایش چشمگیری نداشته است.

مقصودی بیان داشت: در اندیشه امیرالمومنین (ع) تبعیض یعنی بخش بخش کردن، و گروه گروه کردن جامعه؛ بخشی را به ناحق و برخلاف عدالت را برخوردار کردن و بخشی را از روی بی‌عدالتی و بی‌انصافی به زیر آوردن. به بخشی امکانات و اطلاعات رشد دادن و از بخشی این اطلاعات را دریغ کردن؛ وقتی در جامعه‌ای تبعیض شکل بگیرد، آن جامعه به سمت انواع فسادها و تباهی‌ها می‌رود، این تبعیض شایسته نظام اداری کشور نیست و در تضاد با عدالت سازمانی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha