معاون وزیر صنعت: ۶۰۰ واحد صنعتی راکد به چرخه تولید بازگشت

شهرکرد- ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از هدفگذاری احیای یک هزار و ۵۰۰ طرح صنعتی در کشور طی سالجاری خبر داد و گفت: از این تعداد تاکنون ۶۰۰ واحد احیا و به چرخه تولید بازگشته است.

محسن صالحی‌نیا روز چهارشنبه در آیین بهره‌برداری از اراضی ۶۰۰ هکتاری در شهرک صنعتی سفیددشت چهارمحال و بختیاری افزود: ۸۵۰ شهرک و ناحیه صنعتی در کشور ایجاد شده است که در این شهرک‌ها و نواحی ۴۶ هزار واحد صنعتی به بهره‌برداری رسیده است.

وی ادامه داد: ۲۱ درصد واحدهای صنعتی ایجاد شده غیرفعال و دچار رکود شده‌ است که تلاش می‌شود این واحدها به تدریج به چرخه تولید بازگردد.

صالحی‌نیا همچنین از تصویب ۸۰ طرح شهرک صنعتی در کشور نیز خبر داد و گفت: اجرای این شهرک‌ها در تحقق شعار سال مبنی بر جهش تولید موثر است.

معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران خاطرنشان کرد: در مجموع در شهرک‌های صنعتی فعال در کشور، ۳۵ هزار قراداد منعقد شده که شامل مواردی از جمله از تسطح زمین، ساخت سوله و بناهای موردنیاز و نصب تجهیزات جانبی می‌شود.

صالحی‌نیا در ادامه عملکرد بخش صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری با توجه به رشد قابل توجه سرمایه‌گذاری‌های اخیر ثبت شده در این استان را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: در این استان ظرفیت‌های خوبی در بخش صنعت، معدن و تجارت وجود دارد و ۲.۵ درصد واحدهای صنعتی کشور را به خود اختصاص داده است.

به گزارش ایرنا، شهرک صنعتی سفیددشت به مساحت ۹۸۶ در ۳۵ کیلومتری شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد و میزبان صنایع بزرگی نظیر فولاد است.

در فاز توسعه‌ای این شهرک صنعتی، ۶۰۰ هکتار با اختصاص ۱۴۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

افتتاح ۱۲ واحد صنعتی و آغاز عملیات اجرایی سه طرح زیرساختی در شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری از جمله برنامه‌های سفر معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به این استان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =