۱۹ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۳۵
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 84032916
۰ نفر

برچسب‌ها

هتل چهار ستاره در مسیر گردشگری فومن - ماسوله  افتتاح شد

رشت - ایرنا-هتل چهار ستاره ای همزمان با پروژه های تعاون در کشور با حضور ویدئو کنفرانسی اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و حضور ارسلان زارع استاندار گیلان در مسیر گردشگری فومن - ماسوله افتتاح و بهره برداری شد.

 استاندار گیلان در این مراسم با بیان اینکه تعداد تعاونی‌های استان با حمایت های دولت طی سالهای اخیر ۵۷ درصدی رشد داشته است، گفت: در سایه این حمایت ها اثرگذاری تعاونی ها در اقتصاد گیلان بالاتر از میانگین کشوری است.

ارسلان زارع  اظهار کرد: در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی مبنی بر تقویت جایگاه و نقش تعاونی ها در اقتصاد کشور به سبب حمایت های قانونی دولت تدبیر و امید، مردم و فعالان اقتصادی؛ تعاونی‌های استان با رشد ۵۷ درصدی به تعداد دو هزار و ۳۶۰ تعاونی رسیده است.  

 وی به نقش آفرینی حدود ۱۰ درصدی تعاونی‌ها در اقتصاد استان اشاره و خاطرنشان کرد: این میزان اثرگذاری در اقتصاد گیلان بالاتر از میانگین کشوری است.

 نماینده عالی دولت در گیلان به رشد قابل توجه پنج برابری صادرات تعاونی‌های استان طی مدت چهار سال گذشته اشاره و خاطرنشان کرد: صادرات تعاونی های گیلان از حدود ۲۰ میلیون دلار به ۱۱۷ میلیون دلار در سال رسیده و در سال گذشته تعاونی های استان موفق به صادرات ۵۴ میلیون دلار شدند.

وی به بهره‌برداری از چهار طرح تعاونی دیگر همزمان با طرح شرکت تعاونی هتل سندی با سرمایه گذاری بیش از ۹۱ میلیارد تومان و یک‌هزار و ۴۶ فرصت شغلی در گیلان اشاره کرد و افزود: مجموعه هتل چهار ستاره سندی نیز یکی از ۷۰ طرح تعاونی گردشگری استان است که به واسطه ظرفیت های موجود در گیلان با سرمایه‌گذاری ۱۲ میلیارد تومان و اشتغال برای ۳۰ نفر فعال می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان هم عصر چهارشنبه در حاشیه افتتاح این پروژه گفت: این پروژه با سرمایه گذاری ۱۲ میلیارد تومان به بهره برداری رسیده که ۶ میلیارد تومان آورده بخش اعضاء و ۶ میلیارد تومان تسهیلات بوده است.

عباس علیزاده  تصریح کرد: با راه اندازی این هتل واقع در مسیر گردشگری فومن - ماسوله  برای ۳۰ نفر به طور  مستقیم اشتغالزایی شده است.

وی اظهار داشت: این هتل  زمینه اقامت ۸۰ مهمان و گردشگر را فراهم کرده؛ ضمن آنکه این هتل دارای رستوران، کافی شاپ و کافه است.

افتتاح ۴۰ واحد مسکونی از پروژه شرکت تعاونی مسکن مهر آزاد ۳۸ رشت و کلنگ زنی پروژه ۲۲۰ واحدی شرکت تعاونی مسکن متعارف جهاد کشاورزی به صورت حضوری از دیگر پروژه های هفته تعاون امسال در گیلان  است.

گیلان با دو و نیم میلیون نفر جمعیت دارای ۲ هزار و ۳۶۰ واحد تعاونی فعال با حدود ۱۹۷ هزار عضو  است  که با احتساب تعاونی های سهام عدالت به بیش از دو میلیون عضو می رسد.

از ۱۳ تا ۱۹ شهریور ماه هفته تعاون نامگذاری شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =