توسعه خدمات بهداشت و درمان دستاورد مهم دولت در گناباد است

گناباد- ایرنا- فرماندار گناباد توسعه خدمات در بخشهای مختلف از جمله بهداشت و درمان در شرایط شیوع ویروس همه گیر کرونا را از دستاوردهای مهم دولت در این شهرستان دانست.

حامد قربانی روز چهارشنبه در مراسم بهره برداری از مرکز آزمون الکترونیک دانشگاه علوم پزشکی گناباد افزود: شیوع بیماری کووید ۱۹ خللی در روند خدمات رسانی مسوولان در بخشهای مختلف از جمله خدمات آموزشی و بهداشت و درمان ایجاد نکرده است و با وجود مشکلات ناشی از این بیماری، خدمات رسانی با قوت ادامه دارد.

وی ادامه داد: راه اندازی مرکز آزمون الکترونیک با هزینه ۲۵ میلیارد ریال نشان می‌دهد دولت و مسوولان ذیربط توجه خاصی به ارتقای کمی و کیفی آموزش دارند و راه اندازی چنین مرکز مجهز و جذب این میزان اعتبار در شرایط فعلی مصداق عینی توسعه زیرساختهای آموزشی دانشگاه علوم پزشکی گناباد است.

فرماندار گناباد گفت: این شهرستان با توجه به شرایط خود طی چند ماه گذشته همواره در وضعیت های زرد و قرمز از نظر شیوع کرونا قرار گرفته و در مدت اخیر به صورت مستمر دارای وضعیت قرمز بوده است و یکی از دلایل آن مراجعه زیاد بیماران از شهرهای اطراف به دلیل امکانات خوب درمانی در بیمارستان علامه بهلول گنابادی و قرار گرفتن این شهرستان در حدفاصل شهرستانهای محروم تا مرکز استان است که در افزایش تعداد مبتلایان و قرمز بودن وضعیت منطقه از نظر کرونا نقش موثر دارد.

وی افزود: پیگیریهایی از طریق استاندار خراسان رضوی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صورت گرفته که این مسائل در اعلام وضعیت شیوع کرونا در گناباد لحاظ شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گناباد هم گفت: مرکز آزمون الکترونیک این دانشگاه با برخورداری از بالاترین امکانات کیفیتی، امینتی و آموزشی و مورد تایید  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هزینه ۲۵ میلیارد ریال به عنوان یکی از سه مرکز آزمون الکترونیک خراسان رضوی به بهره برداری رسید.

دکتر جواد باذلی افزود: قبل از این دانشجویان و متقاضیان برای استفاده از خدمات آزمون الکترونیک مجبور به سفر به مشهد بودند ولی با راه اندازی این مرکز همه آزمونها به صورت منسجم در این منطقه برگزار می‌شود و حتی آمادگی پذیرش دانشجویان و متقاضیان از مناطق اطراف هم وجود دارد.

آزمون الکترونیکی شامل آزمون هایی است که در آنها با استفاده از دستگاه های الکترونیکی، فعالیت ها، پاسخ ها، نمره ها و بازخوردهای لازم فراگیران، طراحی، ارائه، ذخیره و گزارش می‌شود. همچنین این سیستم می‌تواند در چندین قالب مختلف مانند اسناد متنی، قالب های چند رسانه ای مثل صدا، تصویر، ویدئو، یا در قالب شبیه سازی های پیچیده و بازیها ارائه شود.

ارزیابی الکترونیکی فقط برای ارزیابی یادگیری های الکترونیکی و آزمون های کلاسی استفاده نمی‌شود بلکه  می‌تواند به عنوان استراتژی هایی در خدمت توسعه نظام های آموزشی باشد. 

شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =