مالزی ورود اتباع کشورهای با شیوع بیش از۱۵۰ هزار نفر کرونا را ممنوع کرد

 تهران- ایرنا- مقام های مالزی اعلام کردند: ورود اتباع خارجی از کشورهایی که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آنها بیش از ۱۵۰ هزار نفر است، به مالزی ممنوع شده است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا خبرگزاری ژاپنی کیودو دراین زمینه نوشت: مقام های مالزیایی در ماه سپتامبر ماه جاری با اعلام این خبر  اعلام کردند از ورود شهروندان کشورهایی که تعداد مبتلایان به کرونا در آنها بیش از ۱۵۰ هزار نفر باشد، ممانعت می کند.می شود.

طبق این گزارش، مالزی این تصمیم را با توجه به افزایش تعداد موارد ابتلا به کرونا در میان افراد خارجی وارد شده به این کشور اتخاذ کرده است.

کیودو با انتشار نام  برخی از کشورهای مرتبط با این قانون نوشت: براساس گزارش های رسیده تاکنون آمریکا، انگلیس ، برزیل ، اسپانیا ، فرانسه ، ایتالیا ، عربستان، روسیه ، بنگلادش، اندونزی و فیلیپین در میان فهرست محدودیت های جدید مسافرتی اتباع خارجی به مالزی قرار دارند.

اسماعیل صبری یعقوب وزیر دفاع مالزی به رویترز دراین زمینه گفت: "ما به کسانی که از کشورهای پرخطر هستند اجازه ورود به کشورمان را نمی دهیم.

وی گفت : احتمالا فهرست کشورهای درگیر همه گیری کرونا که اتباع آنها نمی توانند به مالزی وارد شوند به مرور افزایش خواهد یافت.

طبق این گزارش" این ممنوعیت حتی برای کسانی که گذرنامه های طولانی مدت مهاجرت در مالزی دارند مانند اقامت دائم ، همسران خارجی  و کسانی  را که تحت برنامه ویژه مهاجران با عنوان " خانه دوم " هستند ، نیز شامل می شود.

مقام های محلی بهداشت مالزی اعلام کردند: احتمالا با نزدیک شدن زمستان در نیمکره شمالی موارد ابتلا به کرونا از طریق ورود مسافران خارجی افزایش یابد.

 به گفته این مسئولان مالزیایی در  شرایط کنونی بیشتر موارد جدید ابتلا به کرونا در این کشور جنوب شرق آسیا ناشی از سرایت از مبتلایان خارجی پس از ورود به این کشور بوده است.

مالزی در پی همه گیری موج اول کرونا مرزهای خود را از ماه مارس سال جاری میلادی  بست اما در ماه ژوئیه شروع به کاهش برخی محدودیت ها برای ورود دارندگان گذرنامه مهاجرتی طولانی مدت و کسانی که دارای ویزای حرفه ای هستند کرد، اما با مصوبه جدید مجوز ورود این افراد نیز تا در شرایط کنونی به این کشور لغو شده است.

طبق گزارش های رسانه ای مالزی تا روز گذشته تعداد ۹ هزار و ۵۵۹ نفر مبتلا به کرونا را ثبت کرده که ۱۲۸ نفر از آنها جان باخته و بیش از ۸ هزار و ۹۴۵ نفر نیز بهبود یافته اند.

این گزارش ها حاکی است، فیلیپین ، اندونزی، مالزی و سنگاپور به ترتیب چهار کشوری هستند که بالاترین میزان شیوع ویروس کرونا را در جنوب شرق آسیا به خود اختصاص داده اند.

تارنمای فارین بریف نیز با انتشار خبر مشابهی دراین زمینه نوشت: با توجه به آسیب های شدید اقتصاد مالزی ناشی از همه گیری کرونا بعید به نظر می رسد این کشور محدودیت های مسافرتی را در کوتاه مدت تغییر دهد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =