نبود اینترنت در برخی مناطق روستایی زنجان یک مشکل جدی است

زنجان- ایرنا - نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: شاخص‌ترین و جدی‌ترین مشکل استان زنجان در حوزه آی سی تی، عدم پوشش شبکه اینترنت در برخی مناطق روستایی این استان است.

مصطفی طاهری روز چهارشنبه در شورای اداری استان که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، اظهار داشت: رفع مشکل عدم پوشش اینترنت در این مناطق از خواسته های جدی مردم هست به ویژه در شرایط شیوع کرونا و آموزش های مجازی این موضوع اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ضرورت توسعه دولت الکترونیک تاکید کرد و گفت: تحقق دولت الکترونیک یک موضوع  زیرساختی مهم است، الان هر برنامه ریزی که می خواهد انجام بگیرد با کمبود اطلاعات و داده ها مواجه هستیم و چاره این مساله اجرای کامل دولت الکترونیک است.  

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی به لزوم راه اندازی اینترنت VDSL در استان زنجان اشاره کرد و گفت: این طرح در چند استان در حال اجر است و زنجان نیز ظرفیت توسعه این نسل جدید اینترنت را دارد.

طاهری خاطرنشان کرد: زنجان نیز به واسطه مطرح شدنش به عنوان قطب آی تی، نیازمند دیتاسنتر به عنوان زیرساخت است چرا که راه اندازی آن می تواند به تاسیس شهرک آی تی در استان کمک کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =