پرونده ۱۶ هزار میلیارد ریالی تسهیلات رونق تولید ۹۸ سمنان بسته شد

سمنان- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: پرونده تسهیلات رونق تولید ۹۸ این استان با پرداخت ۱۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی بسته و فرآیند ثبت نام متقاضیان برای سال ۹۹ آغاز شد.

علی تشنه دل روز چهارشنبه ضمن بیان اینکه بسته رونق تولید سال ۹۹ هم مانند سال‌های گذشته ابلاغ‌ شده است به رسانه ها اعلام کرد: هموار سازی مسیر تولید ملی، رونق بخشیدن به تولید داخلی و حمایت از بنگاه‌های اقتصادی در راستای تحقق شعار سال و جهش تولید از اهداف این ابلاغ است.

دبیر کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان بابیان اینکه بسته حمایتی رونق تولید نسبت به تامین نقدینگی مورد نیاز طرح‌های نیمه‌ تمام تولیدی نیز در استان اقدام خواهد کرد گفت: این طرح به واحدهای نیمه‌ تمامی که بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیک دارند تعلق خواهد گرفت.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان با بیان اینکه تأمین سرمایه در گردش بنگاه‌های اقتصادی دومین هدف این تسهیلات است بیان کرد: واحدهای تولیدی صنعتی ، کشاورزی و صنفی متقاضی تسهیلات با مراجعه به سامانه بهین یاب می توانند نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند تا با انجام بررسی های لازم برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شوند.

وی تصریح کرد: از شهریور ماه سال ۹۸ تاکنون در حدود ۱۶ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در قالب رونق تولید ۹۸ و بند الف تبصره ۱۸ برنامه تولید و اشتغال به ۶۱۴ واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی استان پرداخت شد که از مجموع تسهیلات پرداختی ، ۳۸۷ واحد به ارزش حدود ۱۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال مربوط به رونق تولید و ۲۲۷ واحد به ارزش ۳۹۱۰ میلیارد ریال مربوط به بند الف تبصره ۱۸ است.

علی تشنه دل ضمن تقدیر از عملکرد بانک های عامل در پرداخت تسهیلات به بنگاه های تولید خاطرنشان کرد: بانک ملی با ۲۶ درصد ، بانک تجارت با ۱۶ درصد ، بانک صادرات با ۱۴ درصد ، بانک سپه با ۱۲ درصد و بانک صنعت و معدن با ۹ درصد به ترتیب بیشترین درصد پرداختی از مجموع تسهیلات پرداخت شده به واحدهای تولیدی را دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =