۱۹ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۴۶
کد خبرنگار: 1160
کد خبر: 84032860
۰ نفر

برچسب‌ها

معاون وزیر نیرو: شبکه کابل خودنگهدار در گیلان به ۳۰ درصد افزایش می یابد

رشت - ایرنا - معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: هم اینک حدود ۱۴ درصد از شبکه برق در گیلان دارای کابل خودنگهدار که این رقم به ۳۰ درصد افزایش می یابد.

همایون حائری روز چهارشنبه در مراسم آغاز  اجرای پروژه سه هزار کیلومتری کابل خودنگهدار استان گیلان در رشت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با اجرای این طرح ، میزان شبکه کابل خودنگهدار برق استان گیلان به ۳۰ درصد افزایش خواهد یافت که در فاز اول این پروژه قرار است یکهزار کیلومتر از شبکه های سیم مسی به کابل خودنگهدار تبدیل شود.

وی ادامه داد: البته به دلیل بارش برف بهمن ماه سال گذشته ، جلساتی بین وزیر نیرو و استاندار گیلان برگزار شد که در نهایت قرار شد که طرح تعویض شبکه های سیم مسی به شبکه کابل خودنگهدار در استان گیلان به میزان ۳۰۰۰ کیلومتر انجام شود.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی اضافه کرد: البته این طرح در سایر استان های کشور نیز در حال اجراست و در مرحله اول، ۱۴ هزار کیلومتر شبکه کابل ها خودنگدار در کشور جایگزین سیم های مسی و فرسوده خواهد شد که امیدواریم بتوانیم تا پایان سال ۱۴۰۰ این امر اجرایی شود.

حائری به سیستم برق رسانی در گیلان نیز اشاره و بیان کرد: این استان حدود ۲۰ هزار کیلومتر شبکه ضعیف دارد که این میزان باید اصلاح شود که با اجرایی شدن این طرح، حدود سه هزار کیلومتر از شبکه توزیع برق در گیلان اصلاح خواهد شد.

ارسلان زارع استاندار گیلان نیز  در این مراسم  در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اقدامات ارزنده ای را در بخش جایگزینی شبکه کابل های خودنگهدار به سیم های مسی  در گیلان شاهد هستیم . از این بابت از وزیر نیرو و سایر همکاران وی برای توجه ویژه به تغییر سیستم برق رسانی فرسوده گیلان قدردانی می کنیم .

وی ادامه داد: با توجه به اینکه شبکه های توزیع برق آسیب پذیر هستند و به خصوص در بهمن ماه سال گذشته و به دلیل بارش برف در استان گیلان، شاهد قطعی برق در شهرها و روستاهای گیلان بودیم  با جایگزینی کابل های خودنگهدار به جای سیم های مسی، دیگر شاهد مشکلات قطع برق نخواهیم بود.

استاندار گیلان بیان کرد: وزارت نیرو در فاز اول این طرح، ۱۴ هزار کیلومتر کابل خودنگهدار را جایگزین سیم های مسی و فرسوده در کشور خواهد کرد که خوشبختانه یکهزار کیلومتر این طرح به استان گیلان اختصاص دارد .

وی اضافه کرد: البته اجرای طرح جایگزینی کابل های خودنگهدار به جای سیم های مسی و فرسوده در گیلان سه هزار کیلومتر است که امیدواریم که فاز اول را با موفقیت به اتمام رسانده و پس از آن دو هزار کیلومتر باقیمانده را نیز اجرایی کنیم تا سیستم برق رسانی در گیلان اصلاح،  و آسیب پذیری به حداقل کاهش یابد.

زارع خاطرنشان کرد: با توجه به نظر کارشناسان، حدود چهار ماه زمان نیاز است که یکهزار کیلومتر از شبکه های توزیع برق سیم های مسی در گیلان به کابل های خودنگهدار تبدیل شود که با اتمام فازهای این طرح ، حداقل ۵۰ درصد از شبکه های برق گیلان به کابل های خودنگهدار تغییر می یابد.

پروژه سه هزار کیلومتری تبدیل شبکه سیم مسی به کابل خودنگهدار در گیلان روز چهارشنبه در رشت افتتاح شد . این طرح با اعتباری بالغ بر ۳۵۱ میلیارد تومان در این استان  اجرا می شود که در فاز اول آن، یک هزار کیلومتر کابل  با حدود ۱۱۷ میلیارد تومان اعتبار اجرا می شود . قرار است ۳۷۵ کیلومتر در رشت و ۶۲۵ کیلومتر در سایر شهرستان های گیلان ، شبکه های سیم مسی تبدیل به کابل خود نگهدار شود.

در آغاز طرح اجرای سه هزارکیلومتری پروژه تبدیل شبکه سیم مسی به کابل خودنگهدار در گیلان ، همایون حائری معاون وزارت نیرو در امور برق و انرژی، رخشانی مهر معاونت هماهنگی توزیع توانیر، ارسلان زارع استاندار گیلان و مسئولان شرکت توزیع برق این استان حضور داشتند.

شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان در حال حاضر بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار مشترک دارد که از این تعداد حدود ۷۸ درصد را مشترکان خانگی تشکیل می دهند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =