اجاره بهای ۲ ماهه واحدهای تجاری موقوفه استان مرکزی مشمول بخشودگی شد

اراک - ایرنا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: ۲ ماه از اجاره‌بهای واحدهای صنفی موقوفه این استان که در اثر شیوع ویروس کرونا تعطیل شده بودند، مشمول بخشودگی شد.

حجت‌الاسلام «عبدالله واحدی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر این اساس، اجاره‌بهای واحدهای تجاری عرصه و اعیان وقف در اسفنده ماه سال گذشته و فروردین ماه سال جاری تعطیل شده بود، بخشیده شد.

وی اظهار داشت: بخشودگی ۲ ماه اجاره‌بهای واحدهای تجاری وقفی استان مرکزی از مصوبات قرارگاه پدافند زیستی استان است که بعد از پیگیری‌های به‌عمل آمده از سوی اداره کل اوقاف و امور خیریه این استان ابلاغ شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی در بخش دیگری از سخنانش گفت: یک‌هزار و ۳۰۰ بسته نوشت‌افزار امسال در قالب طرح مهرتحصیلی با هدف اجرای نیات واقفان و با محوریت کمک به تحصیل اقشار کم‌برخوردار این استان توزیع شد.

حجت‌الاسلام واحدی افزود: ۷۵۰ بسته از مجموع یک‌هزار و ۳۰۰ بسته تحصیلی، ویژه دانش‌آموزان مقطع تحصیلی ابتدایی و بقیه ویژه دانش‌آموزان مقطع تحصیلی متوسطه است.

وی ادامه داد: ارزش هر بسته نوشت‌افزار مهرتحصیلی یک‌میلیون و ۳۵۰ هزار ریال است که در مجموع یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال در این راستا از محل موقفات هزینه شده است.

بیش از پنج هزار موقوفه در استان مرکزی به ثبت رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =