۱۹ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۱۸
کد خبرنگار: 1014
کد خبر: 84032818
۰ نفر

برچسب‌ها

البرز پایلوت عرضه مستقیم محصولات کشاورزی شد

کرج - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز اعلام کرد که این استان به عنوان پایلوت اجرای طرح عرضه مستقیم محصولات کشاورزی از مزرعه تا سر سفره مردم انتخاب شد.

سیدمجید موسوی، روز چهارشنبه در نشست طرح عرضه مستقیم محصولات کشاورزی تا سر سفره مردم که با حضور دکتر محمد قدیری ابیانه معاون توسعه منابع و مدیر شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی کشور در سازمان جهاد کشاورزی استان البرز برگزار شد،افزود : اجرای این طرح در استان البرز به صورت پایلوت فرصت مناسبی است که تولید کنندگان و بهره برداران و اتحادیه و تعاونی های بخش کشاورزی استان البرز ضمن سودآوری مناسب بتوانند محصولات کشاورزی را با قیمت مناسب در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند.

وی از مدیران تعاونی ها و اتحادیه های بخش کشاورزی استان خواست ضمن بازدید از محل استقرار مرکز عرضه مستقیم محصولات کشاورزی استان برای  برآورد هزینه ها اقدام  کنند.

موسوی یادآور شد: اجرای این طرح در استان در آینده بسیاری از مشکلات تولید کنندگان و بهره برداران را حل خواهد کرد و در صورت اجرا این محل به بار انداز محصولات کشاورزی تبدیل شده و محلی برای توزیع محصولات بخش کشاورزی حتی به سایر استانها خواهد بود.

دکتر قدیری ابیانه معاون  توسعه منابع و مدیر شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی کشور در این نشست بیان داشت: با توجه به تاکیدات وزیر جهاد کشاورزی این شرکت به کمک بخش کشاورزی، اتحادیه ها و تعاونی های دست اندر کار بخش کشاورزی استان البرز آمده تا با حذف واسطه های اضافی و با توجه به شرایط کنونی کشور بتواند اقدامات مفید و موثری در جهت تسهیل دسترسی آسان و ارزان قیمت مردم به محصولات کشاورزی را انجام دهد.

وی افزود: در این راستا این شرکت آمادگی دارد تا امکانات و مکانهای موجود خود را با شرایط مناسب در اختیار اتحادیه ها و تعاونی های استان البرز که به عنوان استان پایلوت برای اجرای این طرح انتخاب گردیده است قرار دهد.

در همین ارتباط تفاهم نامه ای بین شرکت مادر تخصصی و تعاون روستایی استان البرز مبادله شد که در این تفاهم نامه حقوق فروشندگان ، تولید کنندگان و عرضه کنندگان محصولات کشاورزی طبق شیوه نامه رعایت خواهد شد تا در آینده برای هیچکدام از این طرفین مشکلاتی بوجود نیاید.

در پایان این نشست مدیران تعاونی ها و اتحادیه ها نیز نظرات و پیشنهادات خود را ارائه کردند و ضمن استقبال از این طرح خواستار حمایت جدی  جهت راه اندازی موضوع شدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha