۲ طرح ورزشی در دانشگاه شهید باهنر کرمان به بهره‌برداری رسید

کرمان - ایرنا - سالن ورزشی بدنسازی و کف پوش فضای باز خوابگاه پسران با حضور معاون وزیر علوم به صورت ویدئو کنفرانس با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیون تومان در دانشگاه شهید باهنر کرمان به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل امور تربیت بدنی دانشگاه شهید باهنر کرمان روز چهارشنبه در حاشیه افتتاح سالن ورزشی دانشگاه شهید باهنر کرمان در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه سال گذشته و امسال سه پروژه ورزشی در دانشگاه شهید باهنر کرمان افتتاح شده است افزود: این پروژه‌ها شامل زمین چمن مصنوعی، کف پوش زمین های فضای باز خوابگاه پسران و سالن بدنسازی است که با کمک اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم، صندوق رفاه دانشجویان و دانشگاه شهید باهنر کرمان ساخت و تجهیز شده‌اند. 

امیرسیف الدینی بیان داشت: هزینه احداث زمین مصنوعی چمن خوابگاه پسران دانشگاه شهید باهنر کرمان اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان در سال گذشته از طریق صندوق رفاه دانشجویان و اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم تامین شده است. 

مدیرکل امور تربیت بدنی دانشگاه شهید باهنر کرمان ادامه داد: در مجاور این زمین ورزشی یک فضای رو باز ورزشی وجود داشت که آسفالت بود که با کمک صندوق رفاه، اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم و دانشگاه شهید باهنر کرمان مساحت ۲ هزار مترمربع شامل زمین‌های والیبال، بسکتبال، گل کوچک و ۲زمین بدمینتون کف پوش شد. 

وی با اشاره اینکه فضای سالن بدنسازی در گذشته انبار هیات عزاداری دانشگاه بود که در اختیار اداره تربیت بدنی قرار گرفت و تغییر کاربری آن برای این سالن اجرایی شد خاطرنشان کرد: این سالن بدنسازی در مجاورت خوابگاه دانشجویان دختر و پسر دانشگاه شهید باهنر کرمان قرار دارد که دانشجویان بعد از عادی شدن شرایط می‌توانند از این سالن به صورت رایگان استفاده کنند. 

وی ادامه داد: این سالن دارای ۴۱ دستگاه ورزشی با  ۳۰۰ میلیون تومان از اعتبارات دانشگاه و ۲۲۰ میلیون تومان از اداره تربیت بدنی وزارت علوم و صندوق رفاه برای تجهیزات ورزشی این سالن تامین شد. 

مدیرکل امور تربیت بدنی دانشگاه شهید باهنر کرمان با قدردانی از مسولان دانشگاه که در اجرای این طرح کمک کردند خاطرنشان کرد: اقدامات مطلوبی در حوزه تربیت بدنی دانشگاه برای دانشجویان انجام و دانشگاه شهید باهنر کرمان نیز در حوزه ورزش کارکنان جزو دانشگاه‌های برتر کشور مطرح شده است. 

سیف الدینی با اشاره به اینکه حدود ۴۰ هزار مترمربع فضای ورزشی سرپوشیده و باز در دانشگاه شهید باهنر کرمان وجود دارد تصریح کرد: یک سالن ورزشی ۳هزار مترمربعی  دانشگاه شهید باهنر کرمان وجود دارد که در کشور بی‌نظیر است. 

وی یادآورشد: همه فضاهای ورزشی برای دانشجویان و کارکنان دانشگاه شهید باهنر کرمان به صورت رایگان است و تنها ۱۰ از هزینه‌های استخر شنا پرداخت می‌شود. 

سالن‌های ورزشی دانشگاه شهید باهنر کرمان به صورت ویدئو کنفرانس معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان و با حضور معاون دانشجویی، رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری  دانشگاه شهید باهنر کرمان افتتاح شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha