بازنشر کاریکاتور موهن علیه پیامبر (ص) توهین به ادیان الهی است

تهران- ایرنا- رییس خانه احزاب ایران در بیانیه‌ای، در محکومیت بازنشر کاریکاتور موهن علیه پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) اعلام کرد: مسببان و حامیان این رفتار داعش‌گونه و طالبانیسم غربی باید بدانند که توهین به پیامبر مهربانی حضرت محمد مصطفی(ص) نه تنها توهین به دین مبین اسلام بلکه توهین به تمامی پیامبران و ادیان الهی است.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی خانه احزاب، سید شهاب‌الدین صدر روز چهارشنبه در بیانیه‌ای در محکومیت بازنشر کاریکاتور موهن علیه پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) اظهار داشت: باردیگر کینه‌توزان دین مبین اسلام و کوته‌بینان لیبرال دموکراسی غرب با بازنشر کاریکاتوری موهن به بهانه آزادی بیان به ساحت مقدس پیامبر رحمت و مهربانی توهین کردند.

رییس خانه احزاب افزود: اگرچه دنیای به اصطلاح متمدن اروپایی و آمریکایی درطول سال‌های اخیر با به راه‌انداختن فتنه‌هایی چون داعش و طالبان سعی زیادی کردند تا چهره‌ای خشونت‌بار از اسلام را به نمایش بگذارند لیکن دستان در خون آغشته و پلیدشان این‌بار به گونه‌ای دیگر رخ نمایان کرد.

صدر خاطرنشان کرد: بازنشر میلیونی کاریکاتور موهن علیه پیامبر اعظم (صلوات الله علیه) نه تنها دل مسلمانان عالم، بلکه دل تمامی متدیّنین و آزادگان جهان را عمیقاً غصه‌دار کرده است.

وی تصریح کرد: در کجای تاریخ عقلانی بشریت توهین به ادیان و پیامبران آنان، مولفه‌ای برای نشان دادن آزادی بیان قلمدادشده است؟ مسلمانان راستین، هرگزچنین رفتارهایی را فراموش نخواهند کرد.

صدر اظهار داشت: مسببان و حامیان این رفتار داعش‌گونه و طالبانیسم غربی باید بدانند که توهین به پیامبر مهربانی حضرت محمد مصطفی(ص) نه تنها توهین به دین مبین اسلام؛ بلکه توهین به تمامی پیامبران و ادیان الهی است. در کجای تورات و انجیل چنین رفتاری ستوده و یا توصیه شده است؟ در کدام اندیشه زلال انسانی و عرفانی و حتی تفکرات لیبرالیستی و اومانیستی هجمه و کشیدن کاریکاتور موهن، نشانه پیشرفت، توسعه و آزادی بیان است؟

رییس خانه احزاب ایران ادامه داد: شگفت آنکه مدعیان و بنیانگذاران چنین مکاتبی مدعی‌اند که احترام به ادیان و مذاهب نشانه‌ای بر رشد و توسعه اجتماعی و سیاسی جوامع پیشرفته است. این در حالی است که رییس جمهوری خام و ناپخته فرانسه بازنشر این کاریکاتور را نشانه‌ای از آزادی بیان می‌داند. وی با حمایت از چنین رفتارهایی در حقیقت به نام آزادی‌بیان در حال ترویج توحش مدرن در اروپای دین‌گریز است.

صدر اضافه کرد: براستی که باید گفت امروزه در اروپا و آمریکا معرفت، منطق و عقلانیت جای خود را به عصبیت کورکورانه و جاهلانه عصر تاریکی داده است. از سران و متفکران و کشیشان اروپایی و غربی باید پرسیدکدام روان سلیمی می‌پذیرد که باید برای دفاع از آزادی به عقاید مسلمانان توهین کرد؟

رییس خانه احزاب ایران خاطرنشان کرد: اندوه بزرگی است زیستن در قرنی که شباهت زیادی به عصر جاهلیت غرب وحشی دارد. در حقیقت باید اعتراف کنند که فرهنگ و تمدن با فناوری و توسعه در دنیای مدرنیته دین زده، رشد نکرده است. هنر که باید راه رستگاری باشد و سرشار از معرفت و حکمت به ابزاری برای خنجر کشیدن بر قلب و روح دینداران تبدیل شده است.

صدر تصریح کرد: خانه احزاب ایران از پشت صحنه چنین رفتارهایی که هرچندوقت یکبار از سوی برخی دولت‌ها نیز حمایت می‌شود، در شرایطی که همه‌گیری جهانی بیماری کرونا باعث استیصال شرق و غرب عالم و ناتوانی قدرت‌های جهانی در حفظ جان انسان‌ها و وضعیت نابهنجار اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و امنیتی آمریکا، اروپا و هم‌پیمانانشان شده با طراحی اینگونه رفتارهای غیرانسانی و ضدحقوق بشری باعث انحراف افکار عمومی جهانی شده تا از نقشه‌های شوم صهیونیستی آمریکایی آنان غافل شوند اعلام نگرانی عمیق کرد.

وی افزود: خانه احزاب ایران به نمایندگی از احزاب، سازمان‌ها، جمعیت‌ها و گروه‌های سیاسی کشور،  از دستگاه دیپلماسی کشورمان، نهادهای دینی و مذهبی و رهبران آنان، احزاب اسلامی، انقلابی، مستقل و آزاده، اندیشمندان و آزادگان در سراسر این کره خاکی می‌خواهد که با محکوم کردن چنین رفتارهایی با عاملان و حامیان آن نیز برخورد جدی و شایسته صورت گیرد.

این فعال سیاسی یادآور شد: دولت فرانسه و شخص رییس جمهوری آن باید رسما از ساحت مقدس رسول اکرم (ص) و مسلمانان جهان عذرخواهی کنند. عاملان و مباشران بازنشر این کاریکاتور باید در محکمه صالحه و بین‌المللی محاکمه و مجازات شوند.

صدر عنوان کرد: عمل آنان در حقیقت نقض صریح و آشکار حقوق انسانی است. عقاید دینی انسان‌ها از جمله حقوق عمومی و بین‌المللی است که باید نهادهای قضایی ملی و بین‌المللی نسبت به آن اقامه دعوا کنند. خانه احزاب ایران امیدوار است اینبار وجدان خفته غرب بیدار شود تا با برخورد قاطع از تکرار رفتارهایی مشابه جلوگیری کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =