سرمربی نامی‌نو: برگزاری متمرکز لیگ بسکتبال زنان خوب نیست
عکس تزیینی

تهران- ایرنا- سرمربی تیم بسکتبال زنان نامی‌نو گفت: برگزاری متمرکز لیگ برتر بسکتبال زنان جالب نیست چرا که حضور طولانی مدت زنان در یک تورنمنت با مردان متفاوت است.

«آزاده زمان‌پور» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: هنو نمی‌دانم که لیگ برتر این فصل چگونه برگزار می‌شود. صحبتی در خصوص متمرکز بودن لیگ شده اما نمی‌دانم که مانند لیگ مردان خواهد بود یا خیر.

وی افزود: این شرایط در تمام دنیا برای ورزش‌ها حاکم است و امسال را باید با شرایط و قوانین که فدراسیون می‌گذارد، بگذرانیم تا  در نهایت  با کیفیت خوب و نزدیک به ۲ سال قبل برگزار شود. هر چند سلامتی بازیکنان، داوران و تمام مسوولان در اولویت است.

سرمربی نامی‌نو درخصوص قانون جذب تعداد مشخصی از ملی‌پوشان در تیم‌های باشگاهی گفت: فدراسیون در سال‌های اخیر چنین قانونی را گذاشت شاید مقداری تیم‌ها همسان می‌شد و اینگونه نبود که همه بازیکنان خوب وارد یک تیم شوند. شاید برای پسران خیلی جالب نباشد اما برای دختران بد نبود. به نظرم تقسیم بندی ملی‌پوشان برای تیم‌های باشگاهی بد نیست.

وی ادامه داد: حامیان مالی که قدرت و پول بیشتری داشته باشند، جذب راحت‌تری دارند. بازیکنان نیز جذب تیمی می‌شوند که پول  بیشتری می‌دهد.  با این شرایط اقتصادی طبیعی است که بازیکنان باید جایی بازی کنند که پول بیشتری پرداخت می‌کنند. حامی مالی قوی وقتی پیشنهاد پول بالایی دهد، هشت ملی‌پوش به آن تیم می‌روند و این قضیه اجحاف در حق حامیان مالی ضعیف است.  

زمان‌پور یادآور شد: فصل گذشته با تیمی نبودم اما در سال ۹۷ تیم دانشگاه آزاد را هدایت می‌کردم و اولین سالی بود که مسابقات به صورت رفت و برگشت برگزار می‌شد و خیلی خوب، آسیب دیدگی کمتر و برنامه ریزی متمرکزتر بود و می‌توانستیم برای همان یک تیم برنامه‌ریزی کوتاه مدت داشته باشیم. به نظرم می‌شود مثل سه سال پیش که هر ۲  هفته ۲  بازی پشت هم انجام می‌شد، در این فصل این کار را انجام دهیم.

وی عنوان کرد: در این فصل تیم نامی‌نو را با ۲ ملی‌پوش بستیم اما دعوت شده‌های ملی دیگر هم داریم. نامی‌نو ۲ فصل گذشته خیلی خوب کار کرد و باید از کادر فنی تشکر کرد زیرا با کمترین جذب بازیکن، بهترین عملکرد را داشت. امسال شرایطی پیش آمده که ۵ بازیکن غیر بومی را جذب کردیم  و هدف همه باشگاه‌ها و کادر فنی  قهرمانی است و هدف ما هم همین است و امیدوارم امسال نامی‌نو بتواند با قهرمانی کلکسیون مقام‌آوری خود را کامل کند.

سرمربی نامی نو درخصوص وضعیت تیم ملی گفت: اگر فدراسیون برنامه‌ریزی خوبی روی تیم‌های پایه داشته باشد؛ کسب سهمیه المپیک دور از ذهن نیست. باید پایه بسکتبال قوی داشته باشیم تا تیم ملی بزرگسالان خوبی تشکیل دهیم اما در چند سال اخیر هیچ برنامه‌ریزی روی رده پایه نداشتیم. لیگ‌های جوانان و نوجوانان برگزار شد اما ۲ سالی هست که تیم ملی به مسابقات رفته اما مقامی نیاورده است. اما وقتی لیگ نوجوانان و جوانان داریم خیلی بهتر است تا در کنار آن تیم ملی جوانان و نوجوانان را تشکیل دهیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =