فراخوان جشنواره ملی نماز، نیایش، کرونا و مدافعان سلامت اعلام شد

جیرفت - ایرنا - معاون استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از اعلام فراخوان جشنواره ملی، فرهنگی و هنری "نماز، نیایش، کرونا و مدافعان سلامت" توسط این دانشگاه خبر داد.

حجت الاسلام اصغر شاهرخی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا محورهای این جشنواره ملی را کرونا و استعانت از صبر و نماز، کرونا و ایثارگری مدافعان سلامت، کرونا ارتباطات اجتماعی و عبور از بحران، کرونا توسل و نیایش و همچنین کرونا توکل و امید به آینده اعلام کرد.

وی مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی نماز، نیایش، کرونا و مدافعان سلامت را اول آبان ماه سال جاری برشمرد و گفت: داوطلبان آثار خود را به آدرس وب سایت WWW.jiroft.nahad.ir و یا از طریق پست الکترونیکی به آدرس niyayeshfestival@gmail.com ارسال کنند.

وی اظهار داشت: جشنواره ملی نماز، نیایش، کرونا و مدافعان سلامت در ۲ بخش ادبی و هنری و در هشت رشته عکس، انیمیشن، نقاشی، کلیپ، شعر، خاطره و دلنوشته برگزار می شود.

معاون استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت زمان برگزاری مراسم اختتامیه این جشنواره ملی را ۱۲ آبان ماه سال جاری همزمان با ولادت پیامبر اکرم (ص) دانست و از برگزاری این آئین به صورت ویدئو کنفرانسی خبر داد.

وی گفت: جشنواره ملی، فرهنگی و هنری "نماز، نیایش، کرونا و مدافعان سلامت"  توسط دانشگاه علوم پزشکی جیرفت و با همکاری دانشگاه جیرفت و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان برنامه ریزی و در حال اجراست.

وی ایده اجرای این جشنواره ملی را سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی که فرمودند «خدمات و صحنه های ماندگار مبارزه با کرونا که جهاد عظیمی در کشور رقم زده است را با نوشتار، گفتار، هنر و نمایش ماندگار کرده، روایت کنید. » را عنوان کرد و هدف از اجرای این ایده را عمل به ندای مقام معظم رهبری دانست.

حجت الاسلام اصغر شاهرخی گفت: در ایامی که همه گیری کرونا موجب افسردگی و ترس عده ای شده، مقام معظم رهبری به نیایش و ارتباط با خداوند بسیار توصیه و سفارش کردند چرا که نماز و نیایش هم از بُعد آرامش روح و روان جامعه و هم از بُعد معنوی و تکوینی تاثیرات فراوانی بر فرد و جامعه دارد.

وی بیان کرد: با حکم معاون فرهنگی سیاسی نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های کشور، دکتر اصغرمکارم به عنوان رییس جشنواره ملی، فرهنگی و هنری "نماز، نیایش، کرونا و مدافعان سلامت" و معاون استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت به عنوان دبیر این جشنواره ملی معرفی شدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha