۱۹ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۳
کد خبرنگار: 2142
کد خبر: 84032733
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

رزمایش دفاع زیستی در گیلانغرب اجرا شد

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار گیلانغرب گفت: رزمایش دفاع زیستی روز چهارشنبه با مشارکت ده‌ها نفر از نیروهای امدادی، بهداشتی و بسیج برای ضدعفونی و گندزدایی مدارس و نقاط آسیب‌پذیر این شهرستان باتوجه به صدا درآمدن زنگ خطر کرونا و قرمز شدن این منطقه در پی افزایش شمار مبتلایان به این بیماری ویروسی اجرا شد.

کوروش محمودیان روز چهارشنبه در حاشیه اجرای رزمایش دفاع زیستی در گیلانغرب، افزود: با افزایش آمار موارد مثبت در این شهرستان وضعیت اکنون قرمز اعلام شده که این رزمایش به دنبال تغییر وضعیت شهرستان در ارتباط  با کرونا توسط قرارگاه دفاع زیستی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان و با همکاری دستگاه‌های اجرایی امدادی بهداشتی و درمانی و خدماتی انجام شد.

وی، با تاکید بر لزوم توجه عمومی به رعایت دستورالعمل های بهداشتی فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک اظهار داشت: متاسفانه در چند روز اخیر تعداد موارد مثبت مبتلا به ویروس کرونا در این شهرستان افزایش یافته به گونه ای که مجموع نفرات مبتلا اکنون به ۲۵۰ نفر و تعداد فوتی ها نیز به ۱۷ نفر افزایش رسیده است.

نماینده عالی دولت در گیلانغرب گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته ضمن اعمال برخی محدودیت ها برنامه گندزدایی و ضدعفونی در مدارس محل‌های عمومی نقاط آسیب پذیر بانک‌ها ناوگان حمل و نقل شهری  توسط اکیپ های مرتبط به صورت مستمر انجام می شود.

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت دارد.