فرماندار: رعایت‌نشدن پروتکل‌ها در مدارس بوکان قابل پذیرش نیست

مهاباد- ایرنا- سرپرست فرمانداری بوکان با بیان اینکه رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی در مدارس قابل پذیرش نیست، گفت: در صورت مشاهده هرگونه وضعیت غیرعادی در این زمینه در محیط مدارس مراتب باید در اسرع وقت به ستاد کرونای شهرستان اعلام شود.

لقمان خسروپور روز چهارشنبه در جلسه ستاد کرونا در بوکان که با حضور اعضا و مدیران مدارس این شهرستان در هنرستان دخترانه شرف برگزار شد، افزود: بازگشایی مدارس با همکاری ستاد کرونا و هماهنگی‌های لازم با مدیران مدارس آغاز شده که در ایام حضور دانش‌آموزان در مدارس باید پروتکل‌های بهداشتی به صورت کامل رعایت شود.

وی ادامه داد: وزارت بهداشت پروتکل‌هایی را در این زمینه اعلام کرده است که آموزش و پرورش و مدیران مدارس باید این پروتکل‌ها را به صورت کلی اجرا و در ایام حضور دانش‌آموزان در مدرسه رعایت کنند.

سرپرست فرمانداری بوکان افزود: این پروتکل‌ها شامل فاصله یک متری بین دانش‌آموزان، زمان ۳۵ دقیقه‌ای کلاس‌های درس، حضور دانش‌آموزان در ساعت‌های مختلف و پیش‌بینی تهویه مناسب برای کلاس‌های درس است.

خسروپور با اشاره به اینکه استفاده از ماسک در شهرستان نسبت به ایام شیوع کرونا کاهش یافته، اضافه کرد: دستورالعمل‌های بهداشتی در تمامی مدارس باید اجرا و آموزش دانش‌آموزان به عنوان سفیران سلامت در خانواده‌ها در راستای آموزش راه‌های پیشگیری از کرونا در دستور کار مدیران مدارس قرار گیرد.

"خسروپور" گفت: بازرسان مرکز بهداشت از کلیه مدارس سطح شهر بازرسی و ضمن تکمیل چک لیست، نسبت به اعلام نواقص به مدیر مدرسه اقدام و گزارش روزانه را به فرمانداری و ستاد کرونا ارسال کنند تا در این زمینه نیز مدارس مشکلی نداشته باشند.

وی بر لزوم نهادینه کردن آموزش راه‌های پیشگیری از کرونا به دانش‌آموزان به عنوان سفیران سلامت و انتقال به سطح خانواده‌ها به منظور تشویق و ترغیب عموم مردم در جهت همراهی با تصمیمات ستاد شهرستانی مدیریت بیماری کرونا تاکیدکرد.

سرپرست فرمانداری بوکان همچنین بر تهویه محیط کلاس درس تاکید کرد و گفت: بازرسان مرکز بهداشت بر رعایت مفاد دستورالعمل‌ها نظارت کرده و اقدامات لازم به منظور ارتقای سلامت عمومی دانش‌آموزان و کارکنان مدرسه را مورد توجه قرار دهند.

بوکان با ۲۵۸ هزار نفر دارای ۴۶ هزار دانش‌آموز است که در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول به تحصیل است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =