۴۰۰ دانشجو از دانشکده علوم قرآنی بجنورد دانش‌آموخته شدند

بجنورد- ایرنا- ۴۰۰ دانشجو از دانشکده علوم قرآنی بجنورد از زمان راه‌اندازی این دانشکده تاکنون دانش‌آموخته شده‌اند که امسال نیز ۴۰ دانشجو جذب شده است.

حجت الاسلام رحیم مهدوی پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دانشگاه علوم قرآنی در قم مستقر است و ۱۸ دانشکده فعال در سطح کشور دارد که امسال برای جذب دانشجو سهمیه بندی شده بود که برای این استان ۴۰ نفر سهمیه تعیین شده است.

وی افزود: این دانشکده از سال ۸۶ راه اندازی شده است و تاکنون ۱۰ دوره دانشجو از این دانشکده دانش آموخته شده اند.

وی اظهار داشت: در سه سال اول فعالیت باید تمامی امکانات و زیر ساخت ها از استان تامین می شد که مشکلات زیادی نیز داشتیم اما هم اکنون هیچ مشکلی نداریم و تمامی امکانات سخت افزاری و تجهیزات مورد نیاز فراهم است.

رییس دانشکده علوم قرآنی بجنورد از تجیمع رشته های این دانشکده نیز خبر داد و افزود: چهار رشته در این دانشکده ایجاد شده بود که همه در یک گرایش شامل علوم قرآن و حدیت تجمیع شد، این تجمیع در تمامی دانشکده های سطح کشور انجام شده است.

مهدوی پور اظهار داشت: اما رشته های جدیدی با گرایش های مختلف معرفی شده اند که هنوز اعلام نشده اند.

وی افزود: شرایط کرونا باعث شد که تمامی کلاس های درس  به صورت مجازی اما آنلاین برگزار شود، امسال نیز تمامی کلاس ها به صورت تجمیع زیر نظر دانشگاه علوم قرآنی به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.

وی گفت: با توجه به اینکه امسال تمامی کلاس ها به صورت آنلاین و متمرکز انجام می شود اساتید مدعو دیگر با این دانشکده همکاری نخواهند داشت، آموزش رفع اشکال تنها بر عهده اساتید هیات علمی است.

به گزارش ایرنا ساختمان اداری آموزشی دانشکده علوم قرآنی بجنورد در سال ۹۴ در سه طبقه با زیر بنای دو هزار و ۲۳۵ متر مربع ساخته شد.

هر طبقه این دانشکده ۷۴۵ متر مربع زیر بنا دارد که دو طبقه آموزشی و یک طبقه نیز اداری است، برای ساخت این فضا ۲۸ میلیارد ریال اعتبار از محل سفر رهبری در سال های ۹۲ و ۹۳ اختصاص یافت.

دانشکده علوم قرآنی بجنورد زیر مجموعه سازمان اوقاف و امور خیریه است که از سال ۸۶ فعالیت خود را در این استان با پذیرش دانشجو آغاز کرده است.

خراسان شمالی با جمعیت ۸۶۳ هزار نفری حدود ۴۰ هزار دانشجو دارد که در ۳۰ مرکز آموزش عالی دولتی، غیر دولتی و پیام نور تحصیل می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =