سرانه فضای آموزشی گلستان ۱.۵ متر کمتر از میانگین کشور است

گنبدکاووس - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره‌کل آموزش و پرورش گلستان با اشاره به فاصله ۱.۵ متری سرانه فضای آموزشی این استان در مقایسه با میانگین کشوری خواستار حضور بیشتر نیکوکاران در ساخت مدارس شد.

 قدرت الله نظری روز چهارشنبه در مراسم افتتاح یک واحد آموزشی خیرساز در روستای "کاکا" از توابع بخش مرکزی گنبدکاووس افزود: سرانه فضای آموزشی گلستان به ازای هر دانش آموز ۴.۳ متر مربع اما میانگین سرانه کشوری ۵.۸ متر است.

وی گفت که مشارکت خیرین در مدرسه‌سازی سبب شده تا بخشی از مشکلات کمبود فضای آموزشی گلستان رفع شود.

وی اظهار داشت: گلستان در سال تحصیلی جدید ۳۷۹ هزار دانش آموز دارد که در ۲ هزار و ۶۰۰ مدرسه که ۲۰ تا ۲۵ درصد این آموزشگاه‌ها تخریبی یا در معرض تخریب قرار دارند، مشغول تحصیل هستند.

همچنین مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس در این مراسم گفت: مدرسه سه کلاسه روستای کاکا که در سال تحصیلی جاری ۱۳۷ دانش آموز دختر و پسر در مقطع متوسطه دوره اول دارد، با زیربنای ۲۷۳ مترمربع، ۳۰ مترمربع سرویس بهداشتی، ۵۰ متر طول دیوار سازی و ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع محوطه سازی توسط عباس هوشنگی یکی از نیکوکاران شهرستان احداث شد.

کمال الدین نظرنژاد اظهار داشت: درحال حاضر آموزش و پرورش گنبدکاووس ۲۶ مدرسه در دست ساخت دارد که ۲۳ مدرسه آن با مشارکت نیکوکاران درحال احداث بوده و در ماه آینده ۱۱ واحد آن به بهره برداری می رسد.

به گفته نظرنژاد، هرسال حدود پنج هزار نفر به جمعیت دانش آموزی شهرستان مرزی و مهاجرپذیر گنبدکاووس اضافه می‌شود و این شرایط موجب کمبود فضا آموزشی شهرستان شده است.

آموزش و پرورش شهرستان ۳۵۰ هزار نفری گنبدکاووس درسال تحصیلی جاری افزون بر ۸۵ هزار دانش آموز دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =