بهره‌برداری از سه طرح تعاونی در استان مرکزی آغاز شد

اراک - ایرنا -بهره‌برداری از سه طرح تعاونی در استان مرکزی عصر چهارشنبه با حضور معاون اول رئیس جمهوری و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مناسبت هفته تعاون و به صورت ویدئوکنفرانسی آغاز شد.

 در این آیین ۳۸۳ طرح تعاونی در بخش‌های مختلف شامل ۱۰۲ طرح تعاونی روستایی و ۲۸۱ طرح تعاونی شهری با۳۰ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال ۲۶ هزار نفر به طور همزمان در کشور به بهره‌برداری رسید.

در این آیین از تعاونی‌های برتر ملی ۱۱ استان کشور نیز تقدیر شد که شرکت تعاونی فراگیر معلولان شهرستان خمین نیز از توابع استان مرکزی جزو این تعاونی‌ها بود.

طرح‌های هفته تعاون استان مرکزی شامل ۷۲ واحد مسکونی شرکت تعاونی مسکن آب منطقه‌ای، ۹۸ واحد مسکونی کارکنان منابع طبیعی استان مرکزی در اراک و تعاونی تولیدی پوشاک صدرا دوخت سهند زرندیه است.

طرح ۷۲ واحد مسکونی شرکت تعاونی مسکن آب منطقه ای استان مرکزی در فضایی به وسعت ۲ هزار و ۶۹۷ متر مربع با زیربنای ۱۰ هزار متر مربع اجرا شده است.

عملیات اجرایی این طرح تعاونی از سال ۱۳۹۳ آغاز و در ۳ بلوک ۹ طبقه‌ای با سرمایه‌گذاری ۱۴۰ میلیارد ریال آغاز شده است و قیمت تمام شده هر متر مربع این واحدهای مسکونی ۱۰ میلیون ریال است و این شرکت تعاونی برای ساخت، ۲۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات از بانک مسکن دریافت کرده و ۱۱۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون نیز از طریق آورده اعضا تامین شده است.

افتتاح طرح‌های تعاونی به صورت ویدئوکنفرانسی

طرح ۹۸ واحد مسکونی شرکت تعاونی مسکن کارکنان منابع طبیعی استان مرکزی نیز در فضایی به وسعت سه هزار و ۶۰۰ متر مربع با زیربنای ۱۳ هزار متر مربع اجرا شده و دارای ۷۵ متر مربع فضای تجاری است.

ساخت این طرح از سال ۱۳۹۵ آغاز و در ۲ بلوک هشت طبقه‌ای با سرمایه‌گذاری ۱۹۶ میلیارد ریال انجام شده  و قیمت تمام شده هر متر مربع این طرح ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال است و اعضای این شرکت تعاونی از هیچگونه تسهیلاتی استفاده نکرده و تمام منابع از طریق آورده اعضا تامین شده است.

شرکت تعاونی تولیدی پوشاک صدرا دوخت سهند زرندیه نیز از دیگر طرح‌های تعاونی است که با حضور معاون اول رئیس جمهوری به صورت ویدئوکنفرانسی افتتاح شد.

این شرکت دارای هفت نفر عضو و سرمایه اولیه ۶۰۰ میلیون ریال است که با افتتاح آن زمینه اشتغال هشت نفر در شهرستان زرندیه ایجاد شده است.

استان مرکزی با  ۱۲ شهرستان دارای ۲ هزار و ۸۰۰ شرکت تعاونی ثبت شده  است که از این تعداد ۲ هزار و ۷۸۷ شرکت تعاونی فعال است.

۱۳ تا ۱۹ شهریورماه به عنوان هفته تعاون نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =