امضای تفاهم‌نامه ایجاد اشتغال و مسکن بین استانداری سمنان و بنیاد شهید

سمنان- ایرنا- سه تفاهم‌نامه همکاری بین استانداری سمنان و بنیاد شهید و امور ایثارگران به منظور ساماندهی گلزار شهدا، رفع مشکلات خانواده شهدا و ایثارگران در بخش مسکن و اشتغال با حضور سعید اوحدی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران امضا شد.

به گزارش ایرنا، شامگاه چهارشنبه بین استانداری سمنان و  بنیاد شهید و امور ایثارگران سه تفاهم‌نامه همکاری در سالن مدیریت بحران استانداری سمنان برای رفع مشکلات جامعه ایثارگران و شهدا و ساماندهی گلزار شهدا بسته شد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان سمنان در حاشیه انعقاد این تفاهم نامه ها گفت: یکی از سه تفاهم‌نامه همکاری امضا شده بین استانداری سمنان و بنیاد شهید و امور ایثارگران مربوط به تکمیل و مرمت گلزار شهدا است.

حجت الاسلام حسن فریدون در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: بر اساس تفاهم‌نامه همکاری مقرر شد استانداری سمنان در تکمیل و مرمت ۳۲۰ مزار نیمه‌ تمام شهدای استان سمنان همکاری کنند.

وی ادامه داد: دیگر تفاهم‌نامه امضا شده بین استانداری سمنان و بنیاد شهید و امور ایثارگران در زمینه واگذاری زمین به ایثارگران برای رفع مشکل مسکن است.

وی بیان کرد: واگذاری زمین برای یک هزار و ۳۰۰ نفر از ایثارگران بر اساس تفاهم‌نامه امضا شده بین استانداری سمنان و بنیاد شهید و امور ایثارگران دنبال می‌شود.

فریدون تصریح کرد: تامین اشتغال برای یکهزار نفر از خانواده ایثارگران موضوع سومین تفاهم‌نامه همکاری بین استانداری سمنان و بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان سمنان گفت: تامین اشتغال برای یک ‌هزار نفر از خانواده‌های ایثارگران با به کارگماردن ۷۵۰ نفر در بخش خصوصی و شرکت‌ها و پرداخت تسهیلات کارآفرینی به ۲۵۰ نفر پیش‌بینی شده است.

استان سمنان بیش از سه هزار شهید، هفت هزار و ۶۰۰ جانباز و ۲۴۳ آزاده دارد.

سعید اوحدی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در سفر یک روزه خود به استان سمنان در ابتدا با حضور در گلزار شهدا امام زاده یحیی(ع) و ادای احترام به مقام شامخ شهدا با سه تن از خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان سمنان دیدار کرد.

دیدار با آیت الله سید محمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان به استان سمنان بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha