مروری بر تیتر هفته سوم شهریور نشریات محلی کردستان

سنندج - ایرنا - مردم از استاندار کردستان راضی‌اند، تدبیری دیگر برای عدالت اجتماعی، می‌خواهم دَینم را به کُردها ادا کنم، مهاجرت؛ سکانس جدید پساکولبری و سال ۹۹ سال بهره‌برداری از پروژه‌های مهم در کردستان، از برجسته‌ترین مطالب منتشر شده در نشریات محلی استان کردستان طی هفته سوم شهریور ماه جاری است.

به گزارش ایرنا، استقبال از انتصاب دکتر ابراهیم زارعی از مدیران بومی کردستان در جایگاه معاون  سیاسی، امنیتی‌و اجتماعی استاندار کردستان و مصاحبه با مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کردستان پیرامون واگذاری «پالایش یکم»  در قاب دو تیتر اصلی و باز نشر مصاحبه دکتر جلالی زاده در حمایت از استاندار کردستان مهمترین موضوعات مطرح شده در صفحه نخست شماره ۱۰۹۹ هفته‌نامه سیروان است که اوایل هفته جاری روی پیشخوان دکه‌های مطبوعاتی قرار گرفت.

سرمقاله‌ای از ارسطو گویلی کیلانه عضو شورای شهر سنندج پیرامون «سکونت‌گاه‌های غیررسمی» و یادداشت‌هایی از اسماعیل شمس، شهاب تجری در بخش زبان فارسی و کیهان عزیزی و امجد غلامی در بخش کُردی از دیگر مطالب منتشر شده در این شماره سیروان است.

در بخش ورزشی این نشریه هم مصاحبه اختصاصی با مهران شهبازی ملی‌پوش دیواندره‌ای فعال رشته بدمینتون چاپ شده است.

برجسته‌ترین مطالبی که در شماره ۴۲۲ روزنامه روژان منتشر شده شامل نقل قولی از کاپیتان تیم ملی فوتبال بانوان کشور با این عنوان «می‌خواهم دَینم را به کُردها ادا کنم»، ققنوس گمشده در تاریخ ایران، روزی آبیدر سرافراز نام مستوره را آواز می‌کند، کوهستانی به بلندای محمد اوراز (به مناسبت جاودانگی نخستین ایرانی فاتح اورست) و داستان واقعی نیلا بابایی فرشته کوچکی که از مرگ رهایی یافت، است.

سخن روز این شماره روژان که روز دوشنبه ۱۷ شهریور بر روی پیشخوان دکه‌های مطبوعاتی قرار گرفت به نوشته حسن رحیمی با عنوان اینترنت شاد، رایگان شد،  اختصاص پیدا کرده است.

۱۰۹‌مین شماره هفته‌نامه ده‌نگی کردستان نیز روز یکشنبه ۱۶ شهریور منتشر شد،  تیتر اصلی این نشریه برگرفته از یادداشتی به قلم ناصر محمد سلطانی با عنوان مهاجرت؛ سکانس جدید پساکولبری!  است و یادداشت دیگری هم به قلم عبدالقادر نیازی با عنوان کاتارسیس دینی یا فانتاسم سیاسی؟ که اشاره به پشت پرده برگزاری نمازی جمعه در مسجد ایاصوفیه استانبول توسط اردوغان دارد، اختصاص یافته است.

صفحه دوم این نشریه هم اختصاص به یادداشت‌هایی از هوشیار فتحی و دکتر محمد رحیمیان به ترتیب با عناوین سردرگمی در ثبت نام فرزندان و مصیبت کولبر بودن دارد و در سومین صفحه آن هم مطالبی درباره ماموستا ملاکریم و سهراب بخشی محمدی به زبان کُردی منتشر شده است.

گزارش افتتاح پروژه‌های هفته دولت با تیتر کردستان در مسیر توسعه هم زینت بخش آخرین صفحه این هفته‌نامه در هفته جاری است.

در جدیدترین شماره هفته نامه ئاوات که روز چهارشنبه ۱۹ شهریور منتشر شد مطالبی با عناوین تحصیل بیش از ۴۸۵ دانشجوی خارجی در دانشگاه کردستان، آلودگی منابع آب برخی روستاهای کردستان به آرسنیک، سهم جوانان کُرد از فوتبال ایران چیست؟ نوشته دکترعباس منش، منتشر شده است.

از دیگر مطالب مندرج در این شماره هفته نامه ئاوات می‌توان به لطفا مدارس راببندید، نوشته ع-سهرابی، کاش مردوخ دیگری سر برسد نوشته دکترهدایتی، عبور از دوران بی تصمیمی نوشته خ-قاضی زاده، یادی از «محمد اوراز» ستون کوهنوردی ایران، که همچنان مظلوم است نوشته یحیی صمدی؛ اشاره کرد.
اعطای گواهی‌نامه درجه هنری به سعدالله نصیری، باد مخالف کرونا در فصل برگ‌ریزان گزارشی از خبرگزاری ایرنا کردستان، جفای پتروشیمی در حق ورزش کردستان، «بیژن زنگنه»؛ وزیر نفت: افتخار می‌کنم کُرد هستم، هیچ تاخیری در مبارزە با مواد مخدر جایز نیست، /پایان شهریور ماه، آخریم مهلت ارایه اظهارنامه الکترونیکی اشخاص حقوقی و صاحبان املاک، بازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی از چاپخانه های کردستان، حضور راه یاب ملل کردستان در لیگ برتر والیبال کشور قطعی شد، مێژوی رەهەندەکانی کورد، کەمال محەمەدی از دیگر اخبار و مطالب منتشر شده در این شماره هفته نامه ئاوات است.

شماره جدید هفته نامه گوران هم با مدیر مسئولی فردین کمانگر و زیر نظر شورای سردبیری نیز منتشر شد.

مطالب مندرج در این شماره  تعطیل شدن واحد تولیدی آتیلا ارتوپد در کردستان، توریسم درمانی؛ رونق اقتصادی و رشد اشتغالزایی در کردستان، مشکلات اقتصادی عامل ترک تحصیل در کردستان، مه‌زه‌ری خالقی؛ فه‌خری هونه‌ری کورد، مربیان کردستانی؛ در گیرودار مشکلات فوتبال، بازگشایی مدارس و اظهار نظر های متفاوت، زبان مادری و شکل‌گیری هویت، فعالیت‌های فرهنگی در حاشیه شهرهای کردستان است.

شماره ۶۵ ماهنامه کورده‌واری هم در هفته جاری منتشر شد؛ سال ۹۹ سال بهره‌برداری از پروژه‌های مهم در کردستان، معیشت مردم اسیر عیش ویژه خواران، عمو سیفی و بشکه‌های خالی نفت، حجت‌الاسلام و المسلمین پورذهبی را بهتر بشناسید، باخچه‌ی کورده‌واری، استانداردهای طراحی فضاهای ورزشی ویژه معلولین، گزارش سفر معاون علمی و فناوری رییس جمهور به کردستان تیترهای ذکر شده در صفحه نخست جدیدترین شماره این نشریه است.

صفحه نخست نشریه کورده‌واری همواره با کارتون و کاریکاتور مزین می‌شود که در جدیدترین شماره این ماهنامه اثر استاد شجاعی طباطبایی مسوول انجمن کارتون و کاریکاتور ایران و معاون امور تجسمی حوزه هنری کشور چاپ شده است.

به گفته مدیرمسوول ماهنامه کورده‌واری صفحه دوم این نشریه چهار سال است بطور متناوب به سلسله مطالبی در خصوص روانشناسی خانواده اختصاص دارد، صفحه سوم هم سه سال است به مطالب طنز استاد وحید حاج سعیدی طنزنویس مطرح کشور، صحفه ششم هم در ۲ سال اخیر به انتشار دلنوشته و داستان‌های کوتاه و اشعار کودکان و نوجوانان، صفحه هفتم نیز بیش از ۲ سالی است که به استانداردهای عبور و مرور معلولان و آخرین صفحه این نشریه هم بطور ثابت به حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و جوانان خلاق و نوآور استان کردستان اختصاص دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =