جشنواره "از سنگر تا بخش" رونق‌بخش هفته دفاع‌مقدس در شیراز 

شیراز - ایرنا- دانشگاه علوم پزشکی شیراز جشنواره پوستر با عنوان «از سنگر تا بخش» را در سطح ملی به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار می‌کند؛ هنرمندان و آفرینشگران آثار هنری به شرکت در این جشنواره فراخوانده شده‌اند.

مدیر امور فرهنگی و فعالیت های فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی شیراز روز چهارشنبه اعلام کرد : این جشنواره با هدف پاسداشت خون شهدای دفاع مقدس و ایجاد پیوند میان ایثارگری های رزمندگان در دوران جنگ تحمیلی و جانفشانی های مدافعان سلامت در روزهای شیوع کرونا ویروس جدید برنامه ریزی شده است.

 سید حمیدرضا هدایتی  ادامه داد: در روزهای دفاع مقدس، رزمندگان اسلام در سنگرهای خود در جبهه های جنوب و غرب کشور علیه دشمن متجاوز می جنگیدند تا از تمامیت ارضی و عزت میهن اسلامی دفاع کنند و امروز، کادر درمان کشور، بخش های بیمارستان را تبدیل به سنگر کرده و در کسوت مدافعان سلامت، مشغول دفاع از سلامت عمومی و حمایت و حفاظت از جان مردم هستند.

وی افزود: بر همین اساس تمامی محورهای این جشنواره به صورتی طراحی و برنامه ریزی شده اند که بتوانند خط پیوند میان روزگار دفاع مقدس با ایام ایثارگری مدافعان سلامت را کرده و امکان الگوگیری از فرهنگ و آموزه های آن ایام را برای شرایط امروز بیشتر فراهم سازند.

دکتر هدایتی  "نحوه ایجاد فرهنگ ایثار در شرایط بحران ویروس کرونا با استفاده از فرهنگ دفاع مقدس"، «نقش خانواده های مدافعان دفاع مقدس و سلامت در پیروزی بر بحران های جامعه» و «نقش جوانان امروز در کنترل بیماری کرونا  با استفاده از فرهنگ ایثار و شهادت» را از محورهای مهم این جشنواره معرفی کرد.

این مدیر فرهنگی «نقش جامعه پزشکی در حل بحران های اجتماعی» را یکی دیگر از محورهای اصلی این جشنواره ملی معرفی کرد و افزود: «نقش مردم در پشتیبانی و حمایت از مدافعان سلامت همانند دفاع مقدس»، «نقش و تجربه مدافعان دفاع مقدس در پشتیبانی استراتژیک از مدافعان سلامت»، «نقش فضای مجازی در ترویج فرهنگ ایثار از دفاع مقدس تا دفاع سلامت»، از دیگر محورهای کلیدی این رویداد فرهنگی و هنری است.

او با بیان این موضوع که حضور و شرکت در این جشنواره برای عموم هموطنان بدون مانع است، اعلام کرد: هر شرکت کننده مجاز به ارسال حداکثر سه اثر با ابعاد ۷۰*۵۰ با حجم ۷ تا ۱۰ مگابایت است.

  هدایتی با اشاره به همکاری بین بخشی برای برگزاری این رویداد، از اهدای جوایز نقدی ارزنده به همراه لوح سپاس به سه اثر برتر و منتخب این جشنواره خبر داد و گفت: تمامی پوسترها می بایست تنها به نشانی پست الکترونیک sangar.ta.bakhsh@gmail.com ارسال شده و زمان ارسال آثار به این جشنواره به مدت یک ماه، از پانزدهم شهریور تا پانزدهم مهر در نظر گرفته شده است.

اخبار مرتبط