کاهش محسوس دما در آذربایجان غربی ادامه دارد

ارومیه- ایرنا- کارشناس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی با اشاره به آغاز تدریجی روند کاهشی دما در استان از دیروز، سه‌شنبه گفت: کاهش سه تا هفت درجه‌ای دما تا آخر هفته ادامه دارد.

یاسر اشتاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تا اواسط جاری هفته دمای هوای استان پایدار بود اما از روز گذشته، با شمالی شدن جریان هوا، افت دما در منطقه آغاز شده‌است.

وی با بیان اینکه وزش باد را به ویژه در مواقع عصرگاهی در برخی شهرهای استان پیش بینی می‌کنیم، اضافه کرد: احتمال افزایش سرعت باد تا ۶۰ کیلومتر در ساعت وجود دارد و لازم است تا شهروندان از تردد در اطراف سازه های ساختمانی و مکانهای پرخطر پرهیز کنند.

کارشناس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی بیان کرد: این پدیده امروز فردا پنجشنبه در جنوب استان همراه با بارش‌های خفیف خواهد بود.

اشتاد افزود: در ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای ارومیه بین ۱۸ و ۳۱ درجه سانتی‌گراد در نوسان بود و شهرستان تکاب در همین مدت با ۱۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر خنک‌ترین و مهاباد با ۳۶ درجه سانتی گراد بالای صفر گرم‌ترین شهرستان گزارش شد.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی‌متر است؛  بارش‌ها در این استان از آبان‌ماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه دارد.

به طور معمول از نیمه دوم شهریور، روند کاهشی دما در آذربایجان غربی آغاز می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha