آیین‌نامه تسهیلات آموزشی دانشجویان شاهد باید بازنگری شود

تهران - ایرنا - رییس سازمان امور دانشجویان بازنگری آیین‌نامه تسهیلات آموزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر با هدف ارایه خدمات بهتر و تطبیق با مقررات جدید وزارت علوم را ضروری دانست.

به گزارش روز چهارشنبه اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، نشست ستاد مرکزی شاهد به ریاست رییس سازمان امور دانشجویان و با حضور رییس  سازمان سنجش آموزش کشور، روسای دانشگاه‌های فرهنگیان، جامع علمی کاربردی، پیام نور و نمایندگان معاونت آموزشی وزارت علوم و بنیاد شهید و امور ایثارگران در محل این سازمان برگزار شد.

مجتبی صدیقی در این نشست به ابلاغ مقررات آموزشی جدید توسط وزارت علوم در تمام مقاطع تحصیلی در سال ۱۳۹۷ اشاره کرد و گفت: آیین نامه موجود تسهیلات آموزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر مطابق مقررات سال ۱۳۹۴ است و باید اصلاح و به روزرسانی شود.

وی حمایت های آموزشی هدفمند و موثر به منظور ارتقای بنیه علمی دانشجویان شاهد و ایثارگر را ضروری دانست و تصریح کرد: برای این امر برگزاری کلاس های تقویتی و انتخاب استاد مشاور را به دانشگاه‌ها پیشنهاد می‌کنیم.

رییس سازمان امور دانشجویان همچنین ایجاد سامانه یکپارچه برای گزارش‌گیری وضعیت تحصیلی و نیز رصد وضعیت آموزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر در مقایسه با سایر دانشجویان دانشگاه‌ها را الزامی عنوان کرد.

صدیقی تکریم عزتمندانه و همچنین تشویق دانشجویان شاهد و ایثارگر ممتاز در دانشگاه‌ها را از جمله برنامه‌های ستاد شاهد و ایثارگر دانشگاه‌ها بیان کرد.

در ادامه این نشست، سید فردین تقی زاده مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان و دبیر این نشست، گزارشی از وضعیت آموزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر در دانشگاه‌های کشور و برگزاری چهارمین جشنواره ملی ایثار ارایه کرد.

وی ایجاد یک سامانه الکترونیک برای دریافت آمار و بررسی وضعیت تحصیلی دانشجویان شاهد و ایثار گر را از برنامه های ضروری و در دست اقدام اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر ذکر کرد و گفت: برای دسترسی سریع و دقیق به یک آمار قابل استناد به ایجاد این سامانه نیاز مبرم داریم.

مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان، طرح هدایت تحصیلی دانشجویان شاهد و ایثارگر را از برنامه های اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر برشمرد و گفت: ملحوظ کردن خدمات اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها در مشاوره و هدایت تحصیلی دانشجویان شاهد و ایثارگر و همچنین برگزاری کلاس‌های فوق‌العاده آموزشی، پیشنهاد منظور کردن اعطای امتیاز در آیین‌نامه ارتقای رتبه علمی به هیات ممیزه مرکزی ارسال می شود.

در ادامه این نشست، اعضای حاضر در نشست دیدگاه‌های خود را درخصوص وضعیت موجود دانشجویان شاهد و ایثارگر در دانشگاه‌ها و نیز موارد لازم در اصلاح آیین نامه تسیهلات آموزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر مطرح کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha