ساختمان مرکز آموزش زبان فارسی افتتاح شد

تهران- ایرنا- ساختمان جدید مرکز آموزش زبان فارسی دانشگاه تربیت مدرس یک سال پس از آغاز به کار این مرکز با هدف آموزش زبان فارسی به صورت تخصصی، افتتاح شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از دانشگاه تربیت مدرس، محمد تقی احمدی رییس دانشگاه در مراسم افتتاح ساختمان این مرکز، با اشاره به تبلیغات منفی پیرامون ایران در دنیا، بر اهمیت اثرگذاری از مسیر آموزش و آشنایی ملل با زبان و فرهنگ ایرانی تأکید کرد و گفت: به رغم شرایط حاکم و تبلیغات منفی علیه ایران، مردم دنیا و به خصوص دانشگاهیان، شیفته ایران و علاقمند شناخت و آگاهی از تحولات کشورمان هستند. باور دارم برای تغییر دید مردم جهان به کشورمان، باید از مسیر آموزش و آشنایی ملل مختلف به خصوص قشر دانشجو و محقق با فرهنگ ایرانی استفاده کرد که بدون شک موثر خواهد بود.

احمدی خاطر نشان کرد: فرهنگ ایرانی از قبل از ظهور اسلام و سپس با هم افزایی اسلام، ترکیبی غنی، استثنایی و منحصر به فرد ایجاد کرد که تاکنون به رغم گذشت قرن ها، با استمرار و مقاومت اقوام مختلف ایرانی، باقی مانده و تکامل یافته است. بهترین راه ارتباط با ملل مختلف جهان، آموزش زبان فارسی، اشاعه تفکر و فرهنگ اصیل ایرانی و گسترش دوستی و محبت است.

وی در خصوص مدرسه مجازی آموزش زبان فارسی افزود: در حال حاضر آموزش مجازی در دنیا، میلیون ها نفر را در برگرفته و افراد بسیار زیادی با صرف هزینه کمتر در نقاط مختلف، از آموزش به صورت مجازی بهره مند می شوند. راه اندازی مدرسه مجازی آموزش زبان فارسی نیز می تواند ارتباطات با ملل مختلف را گسترش داده و با استفاده از نوآوری و خلق روش های مدرن و استاندارد، ما را به اهداف نزدیک تر و افق های دور را دست یافتنی کند.

احمدی برگ برنده مرکز آموزش زبان فارسی را کیفیت بالای آموزش دانست و گفت: کیفیت، برگ برنده مرکز است که به همت اساتید گروه زبان فارسی، مدرسان مرکز و هم افزایی با مرکز تحقیقات و توسعه زبان و ادبیات فارسی حاصل شده است. زنجیره ارتباط این مرکز با معاونت آموزشی دانشگاه، گروه های آموزشی دانشکده ها و نحوه تعامل، مدیریت و راهنمایی متقاضیان خارجی تحصیل در دانشگاه، نمونه ای موفق از کار تیمی، با همدلی کامل برای رفع مشکلات بود.

۲۰۰ مرکز در دانشگاه‌های جهان دوره آموزش زبان فارسی برگزار می‌کنند

در ادامه مهدی موسوی معاون پشتیبانی و منابع انسانی دانشگاه اظهار داشت: به زبان فارسی، شعر و ادبیات و فرهنگ ایرانی، بی مهری شده است. زبان و ادبیات فارسی و فرهنگ ایرانی، سرمایه و ظرفیت بی بدیلی است که مورد غفلت قرار گرفته و باید فرهنگ سازی در مدارس و دانشگاه ها برای آشنایی نسل جوان با ادبیات و متون نظم و نثر فارسی و همچنین آموزش و گسترش زبان و ادبیات فارسی و ایران شناسی در سایر کشورها مورد توجه قرار گیرد.

بهادر باقری عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس نیز از روند روزافزون اقبال به زبان فارسی در دنیا خبر داد و گفت: در حال حاضر ۲۰۰ مرکز در دانشگاه های سراسر جهان دوره آموزش زبان و ادبیات فارسی را برگزار می کنند و از اغلب کشورها درخواست برگزاری دوره های آموزش زبان فارسی را داریم. اعزام اساتید به خارج از کشور نه تنها به گسترش زبان و زبان آموزی کمک می کند بلکه راهی برای توسعه فرهنگ ایرانی است.

وی افزود: امید است از اساتید دانشگاه تربیت مدرس نیز در این راستا بهره مند شویم. البته به جز بحث اعزام اساتید، در زمینه توسعه آموزش های مجازی، روزآمد کردن سرفصل های درسی زبان فارسی و ایران شناسی و همچنین در خصوص راه اندازی بانک اطلاعاتی از تمامی کرسی ها و مجامع زبان فارسی در دنیا فعالیت می کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha