۱۰ کیلومتر شبکه توزیع برق زیرکوه تبدیل به کابل خودنگهدار شد

بیرجند - ایرنا - مدیر توزیع نیروی برق زیرکوه گفت: تعویض ۱۰ کیلومتر شبکه سیمی توزیع برق شهر حاجی آباد این شهرستان با اعتبار ۲ میلیارد تومان به کابل خودنگهدار انجام شد.

محسن مجیدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح در بلوار امام خمینی(ره)، خیابان سعدی، خیابان فروردین، خیابان ۱۳ آبان، شاهد، فردوسی، بلوار جهاد و بخشی از بلوار امام رضا(ع) شهر حاجی‌آباد در حال انجام است که ۸۰۰ خانوار از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند.

وی با بیان اینکه هدف از اجرای این طرح کاهش اتلاف انرژی، افزایش قابلیت اطمینان شبکه، کاهش مخاطرات برق گرفتگی، استاندارد سازی شبکه و کمک به بهبود مبلمان شهری است، اضافه کرد: کاهش خاموشی‌ها، کاهش افت ولتاژ و نوسانات برق و کاهش تلفات انرژی از دیگر مزایای اجرای این طرح است.

مجیدی‌ بیان کرد: کابل‌های خودنگهدار برق در برابر نفوذ آب عایق هستند و از این رو بسیاری از حوادث در شبکه‌های برق به حداقل می‌رسد و خاموشی‌ها بطور چشمگیری کاهش می‌یابد و همچنین یکی از مزیت‌های مهم آن کاهش شاخه‌زنی درختان در مجاورت شبکه است.

وی مجموع مشترکان برق این شهرستان را ۱۸ هزار و ۲۰۰ مشترک اعلام کرد و اظهار داشت: از این میزان ۳۵ درصد مشترک شهری و بقیه روستایی هستند.

مدیر توزیع نیروی برق زیرکوه  با بیان اینکه ۹۵ روستای این شهرستان از نعمت برق برخوردارند گفت: در مجموع تمام روستاهای بالای ۱۰ خانور زیرکوه برقدار هستند.

وی افزود: بیشترین مصرف برق این شهرستان به ترتیب در بخش کشاورزی و خانگی است.

سرخط اخبار استان‌ها